Ana Sayfa Siyaset Cumhurbaşkanı Erdoğan Urfa belediye başkan adayını açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Urfa belediye başkan adayını açıkladı!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan aday tanıtım toplantısında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nı açıkladı. Partinin Urfa adayı Zeynel Abidin Beyazgül oldu.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2018 Cumartesi 15:50
Cumhurbaşkanı Erdoğan Urfa belediye başkan adayını açıkladı!

2019 Mahalli İdareler Seçimi AK Parti aday tanıtım toplantısı, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda, Şanlıurfa kamuoyunda günlerdir tartışılan mevcut başkan Nihat Çiftçi mi yoksa AK Parti Eski İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün mü aday olacağı sorusu netlik kazandı.

40 ilin belediye başkan adaylarını tanıtan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa belediye başkan adayının Zeynel Abidin Beyazgül olduğunu duyurdu.

Erdoğan, Beyazgül ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekillerini sahneye davet ederek kısa süreli sohbet etti ve fotoğraf çekildi.

Sahneye çıkan isimler arasında mevcut başkan Nihat Çiftçi de yer aldı.

Zeynel Abidin Beyazgül Kimdir?

1957 yılında Şanlıurfa'da doğdu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Beyazgül, 1985-1996 yılları arasında avukat olarak görev yaptı.

09.09.1996 tarihinde İncesu Noteri olan Beyazgül, daha sonra sırasıyla Viranşehir 1'inci, Adıyaman 3'üncü, Adıyaman 1'inci ve Malatya 2'nci Noterliği görevlerini yürüttü ve 01.04.2013 tarihinde Şanlıurfa 5'inci Noterliği görevine atandı.

Zeynel Abidin Beyazgül, aynı zamanda 2011-2012 yılları arasında Malatya Noter Odası Başkanı, 2012-2014 yılları arasında Türkiye Noterler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak idari görevlerde bulundu. 4 Ocak 2015 tarihinde yapılan Şanlıurfa Kongresi ile Yusuf Eğilmez’in yerine AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı oldu. 26 Ocak 2018 tarihinde yapılan kongrede ise güven tazeledi.

24 Haziran 2018 Milletvekilleri seçimlerinde aday adayı olabilmek için il başkanlığı görevinden istifa etti. Beyazgül, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı oldu ve partisi tarafından bugün yapılan aday tanıtımında aday gösterildi.

 

Özlem ÇELİK/AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Meclis'te kabul edildi! Sıfırlanıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık