Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Çiftçi Umudunu Samana Bağladı

Çiftçi Umudunu Samana Bağladı

GAP Çiftçisi hem kışlık ihtiyaçlarını karşılayabilmek hem,de para kazanmak maksadıyla umudunu samana bağladı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
Çiftçi Umudunu Samana Bağladı
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

GAP çiftçisi buğday taban fiyatlarının açıklanmasının ardından elindeki ürünü tefecilere kaptırmanın üzüntüsünü yaşarken, hem kışlık ihtiyaçlarını karşılayabilmek hem,de para kazanmak maksadıyla umudunu samana bağladı.

     Şanlıurfalı çiftçiler, kış mevsiminde hayvanlarının yem ihtiyacını karışlamak için biçtikleri anızları saman haline getirmek için hummalı bir çalışma sürdürüyorlar.
     Kırsal kesimde hasad mevsiminin başlamasıyla birlikte biçimi tamamlanan buğdaydan arta kalan anızları saman haline getirmek için aralıksız çalışıyor. Çiftçiler, kış mevsiminde hayvanlarının saman ihtiyacını karışlamak için arazilerinden topladıkları anızları makineden geçirip saman haline getiriyor.
     Hayvan sahipleri geçen yıla oranla bu yıl saman fiyatlarının yükseleceğini söyleyerek, "Geçen yıl samanın tonu ortalama 35 TL civarında seyretti. Saman fiyatları bu yıl 35 ile 50 TL arasında değişecek deniliyor ama belli olmaz. Birçok çiftçi daha otu biçmeden tarlada satmış. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yaşanan kuraklık saman fiyatlarının yükselmesini ciddi bir şekilde etkiliyor. Hayvan sahibi vatandaşlar daha yaz mevsiminin ortasında iken kışlık saman ihtiyacını karşılamak için telaş etmeye başladı" diye konuştular.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık