urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Genel Çelik:'Urfa'da İşsizlik sorunu yok'...

Çelik:'Urfa'da İşsizlik sorunu yok'...

Şanlıurfa'da ki gezi ve temaslarını sürdüren Bakan Çelik ve Milletvekilleri Özel bir hastanenin açılışına katıldılar.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29
Çelik:'Urfa'da İşsizlik sorunu yok'...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Özel Ruha Academia Hospital hastanesinin açılış töreninde yaptığı konuşmada' Şanlıurfa'da işsizlik yok, işsizim diyen varsa bize gelsin'dedi.

 

Bakan Faruk Çelik, beraberinde Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç,  Milletvekilleri Mehmet Kasım Gülpınar, Yahya Akman, Mehmet Akyürek ve Kerim Gök , Ak Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit ve İl Genel Meclis Başkanı Mustafa  Yavuzi Belediye Başkan Yardımcısı Habip Arslan,Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu  ile birlikte , bir süre önce hizmete giren Özel Ruha Academia Hospital hastanesinin açılış törenine katıldı. Özel Academia Hospital hastanesi yönetim kurulu Başkanı Dr. Orhan Yanar, açılış konuşması yaptı. Şanlıurfa'da ilk ve tek Doğum ve çocuk hastanesi olduklarını ifade eden Dr. Yanar' Hastanemizde tüm branşlarda 26 Doktor çalşıyor. yaklaşık 125 çalışanımıza istihadam olşuturduk, pek yakında Şanlıurfa'ya önemli bir tesis daha kazandıracağız'dedi.

 

Özel Academia Hospital Hastanesin  açılışında Şanlıurfa'lıların arasında olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifaderek konuşmasına başlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik' Sağlık alanında hükümet olarak, çok önemli reformlar yaptığımız, önemli adımlar attığımızı,hepinizyaşayarak görüyorsunuz.Bütün sağlık kuruluşlarını kamuda ayırım yapmadan birleştirdik.özel sağlık kuruluşlarından hizmet almak, tüm serbest eczanelerden hizmet alma anlayışı Türkiye sınırlarını aşarak, tüm Dünayaya reformlarımız yaymıştır.Biz bunları Milletimiz için yaptık.Vatandaşımzı zor gününde, Devletinin sıcak elini yanında bulsun diye bunları gerçekleştirdik.Çok şükür Vatandaşın Sağlık ve sosyal güvenlik memnuniyeti %75 şi aşmış bulunmaktadır. Bu rakamı  yeterli bulmuyoruz.%100'e varan dahada çalışma yapmamız gerektiğini biliyoruz'dedi.

 

Özel sağlık kuruluşları ile ilgili Hastanelerle önemli bir anlaşma gerçekleştirdiklerini ifade eden Bakan Çelik' Özel, Vatandaşlarımız sağlık hizmetinin daha kolay erişimi açısından  çok ciddi imkanlar sağlanmaktadır. 2002 yılında hastaneye Vatandaşımız Hastaneye 2 kez gidiyor olabilirken, bugün 8 kez gitme imkanını bulmuştur. 10 Milyar sağlığa haracayan bir Ülkeden bugün 50 Milyar harcayan bir Ülke var. Bunlar bütçemizi 7/1 nini kapsıyor. Vatandaşa hizmet anlayışını alan 10 yıldır başarıyla Türkiye'de sürdürdüğümüzü herkez görüyor.'dedi.

 

Şanlıurfa'da İşsizliğin olmadığını vurgulayan Bakan faruk Çelik sözlerini şöyle sürdürdü'  BAkınız bugün Şanlıurfa'da işsizlik yok, var diyen varsa, iş arayan varsa, şuan da İş adamları işçi bulmaktan yakınıyorlar. efendim ben oraya gittyim, Mesleğim uygun olmadığı için beni almadılar diyenler varsa, gelsin günlük 20 lira vererek Onu Meslek sahibi yapmaya hazırız, paramızla meslek sahibi olamıyorsan, toplum çalışma merkezlerinde Onları istihdam ediyoruz, işsiz ise İş-kura , Onu işle evlendirmek bizim görevimizdir. Urfa'da işsizliği çözeceğiz dedik. bu meseleyide çözüyoruz'dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık