Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Canlar Cemevi İnşaatı İçin Birlik Oldu

Canlar Cemevi İnşaatı İçin Birlik Oldu

Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şubesi tarafından Sırrın Mahallesi’nde yapımı devam eden Cemevi İnşaatı yararına bir konser düzenlendi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Canlar Cemevi İnşaatı İçin Birlik Oldu
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Belediye Nikâh Salonu’nda yapılan konsere Kısas Belediye Başkanı Ali Ersöz, Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şubesi Başkanı Kemal Atalar ve çok sayıda alevi vatandaş katıldı. Çok sayıda davetlinin de katıldığı gecede, bilet fiyatları 20 TL’den satışa sunuldu. Konser etkinliği Van’da hayatını kaybeden vatandaşlar için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

Garip Kamil, Ali Ekber Eren, Dertli Divani, Berrin Sulari ve Gülcihan Koç’un sahne alacağı konser öncesinde Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şubesi Başkanı Kemal Atalar, bir konuşma yaptı.  Atalar, konuşmasında birlik mesajları verirken, tüm canların Cemevi inşaatına destek vermesi istedi.

GARİP KAMİL, DUYGU DOLU ANLAR YAŞATTI

Konuşmaların ardından ilk olarak sahneye Garip Kamil çıktı. 1962 yılında Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde dünyaya gelen ve bebekken geçirdiği hastalık sonucunda iki gözünü de kaybeden asıl adı Kemal Tezverdi olan Garip Kamil, sahnede söylediği deyişlerle duygu dolu anlar yaşattı. En çok beğenilen ‘Bektaş Dost’ parçasını da seslendiren Garip Kamil, söylediği birbirinden güzel deyişlerin ardından sahneyi Berrin Sulari’ye bıraktı

 SULARİ, SEYİRCİLERLE DİYET YAPTI

Âşık Davut Sulari'nin torunu Berrin Sulari de söylediği parçalarıyla izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Sahneden konukların bulunduğu kısma inerek parçalarını seslendiren Sulari, bazı izleyicilerle zaman zaman diyet yapmayı da ihmal etmedi. Sulari ise eserlerini seslendirdikten sonra yerini Dertli Divani’ye bıraktı.

 DERTLİ DİVANİ, DESTEK İSTEDİ

Şanlıurfa’nın Kısas Beldesi’nde dünyaya gelen asıl adı Veli Aykut olan Dertli Divani ise, deyişlerinden önce alevi canlara yapımı devam eden cemevine destek verilmesini istedi. Konsere verilen bu desteğin devamlı olmasını temenni eden Dertli Divani, biran önce bu cemevinin bitirilmesi gerektiğini söyledi. Daha sonra deyişlerini seslendiren Dertli Divani, kısa süre sahnede kaldıktan sonra yerini Ali Ekber Eren’e bıraktı.

 FIKRALARIYLA KONSERE RENK KATTI

 1956 yılında türkülerin harmanı olan Sivas'in Divriği ilçesinin Sincan nahiyesinde dünyaya gelen Ali Ekber Eren de, söylediği eserleriyle izleyicilerden tam not aldı. Ali Ekber Eren, zaman zaman fıkralarda anlatarak izleyicilere neşeli anlar yaşatarak, konsere ayrı bir renk kattı.  Eren’in söylediği ‘Ben Aklımı Gözlerine Takmışım’ parçası ise izleyicilerin en çok beğendiği eser oldu. Eren de, daha sonra gecenin son sanatçısı Türk Halk Müziği Sanatçısı Gülcihan Koç’a bıraktı.

 Gülcihan Koç, keyifli anlar yaşattı Gecenin ilerleyen saatlerine kadar en çok sahnede kalan isim olan Gülcihan Koç, izleyicilere unutulmaz bir gün yaşattı. Söylediği birbirinden güzel parçalarıyla geceye damga vuran Gülcihan Koç, izleyicilerle de sürekli diyet yaptı. Uzun süre sahnede kalarak üst üste eserler seslendiren Gülcihan Koç, 16. yüzyılda yaşamış, Türk halk şairi, ozan Pir Sultan Abdal’ın deyişlerini de seslendirdi.

Konser etkinliği Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şubesi Yönetimi tarafından gecede emeği geçenlere plaketler takdim edilmesiyle sona erdi.


Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık