Metrolife Hastanesi

Ana Sayfa Genel Camide Çocuklara Oyuncak Dağıttılar

Camide Çocuklara Oyuncak Dağıttılar

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde din görevlileri Camiler Haftası dolayısıyla çocuklara camide Oyuncak dağıttı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:25
Camide Çocuklara Oyuncak Dağıttılar
Whatsaap İhbar Hattı
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde din görevlileri Camiler Haftası dolayısıyla çocuklara camide oyuncak dağıttı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 'Haydi Çocuklar Camiye' kampanyasına destek için Viranşehir ilçesinde de Tekke Camii'nde düzenlenen etkinlikte çocuklara hediyeler verildi. Din görevlileri Muhammed Yunusoğlu ve Mehmet Ülgen tarafında dağıtılan oyuncaklar çocuklar tarafından kapışıldı.

Viranşehir'de görev yapan ve daha önce de başına taktığı kaskı ile minbere çıkarak gündeme gelen Muhammed Yunusoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 'Yaşasın Camiye Gidiyorum' ve 'Haydi Çocuklar Camiye' kampanyalarına destek olmak için böyle bir organizeyi yaptıklarını söyledi. Yunusoğlu çalışma ile Çocukların camiye ısınmasını sağlamaya çalıştıklarını ayrıca camiyi detaylı olarak çocuklara anlattıklarını belirtti. Çocukların etkinliğe büyük bir ilgi gösterdiklerini ifade eden Yunusoğlu, mahalle çocuklarının da camiye yabancı olmadıklarını gözlemlediklerini belirtti.

Yunusoğlu şunları söyledi: "İbadetler günlük yaşantımızın önemli bir ayrıntısıdır. Bunu çocuklara uygulayarak anlatmaya çalıştık. Camiye gelen çocuklar ilahiler okuyarak hediyelerini aldılar. Yarınlarımızın teminatı olan çocukların dini yönlerinin eksik olmamaları için cami ile yakınlık kurmaları önem arz ediyor."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

CHP'li İlgezdi'nin milyonluk vurgunu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık