Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Kültür-Sanat Bu Tarihi Yapı Urfa'da !

Bu Tarihi Yapı Urfa'da !

Göbeklitepe bulgularıyla 12 bin yıllık tarihi geçmişi olan ve bu yüzden de Tarihin Sıfır Noktası olarak dillendirilen Şanlıurfa'da el değmemiş hatta yerinde yeller esen çok sayıda tarihi yapısıyla, arkeolojik alanları bulunuyor.

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2017 Cumartesi 13:02
Bu Tarihi Yapı Urfa'da !
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

Arkeolojik kazılar için ödenek sıkıntısı yaşayan ve mevcut yapılarını onaramayan Şanlıurfa'da, yaklaşık 4 yıl önce İl Genel Meclisi Başkanı olduğu dönemde gündeme getiren Kültürel Mirası Koruma Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Uğur Beyazgül, Urfa'daki 'Kantarma'yı hatırlattı.

"İl genel meclisi başkanlığı dönemimde ilçelerimizi ve kültürel alanları sık sık gezerdim" diyen Kültürel Mirası Koruma Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Uğur Beyazgül, "Urfa'da; bazen benim de ilk kez gördüğüm ilginç tarihi alanlara rastladım." ifadelerini kullandı.

Bir çok Urfalının fotoğraflarda ilk kez görüğü yerin neresini bilmezken Kültürel Mirası Koruma Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Uğur Beyazgül, de bazen kendisinin de ilk kez gördüğünü itiraf ediyor. Sosyal medya hesabından paylaştığı bir tarihi yapının halen ayakta olup olmadığının kaygısını taşıyan Kültürel Mirası Koruma Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Uğur Beyazgül,"3 yıl önce paylaşmıştım..Urfa dan bir tarihi eser kalıntısı..acaba şimdi yerinde midir..Gereği gibi korunmuş mudur.."dedi.

 

 

 

urfadasin

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık