Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Eğitim Bu kalabalık neyi bekliyor?

Bu kalabalık neyi bekliyor?

Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan katip alımı için klavye uygulamasına girmeye hak kazananlar, sınava girmek için Şanlıurfa Teknik Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2017 Perşembe 09:34
Bu kalabalık neyi bekliyor?
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Adalet Bakanlığı tarafından 2 bin 250 katip alımının yapılacağı açıklanmıştı. Yapılacak olan bu alım için Türkiye genelinde klavye sınavları yapılmaya başlandı. Şanlıurfa'dan da 15 kişinin alınacağı katiplik için toplam 300 kişi sınava girecek. Şanlıurfa Teknik Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi'ndeki uygulama sınavına, Şanlıurfa'nın bölge komisyonu olmasından dolayı çevre illerle birlikte toplam 4 bin 360 kişi girecek.

Saat 09.00'da başlayan klavye uygulama sınavına girecek adaylar, sabahın erken saatlerinden itibaren okula gelirken, bazı adaylar ise yanlarında getirdikleri klavyeler ile sınava hazırlandı. 

ün başlayan klavye uygulamasında illere göre alınacak olan kişi sayıları Batman 17, Cizre 14, Diyarbakır 10, Gaziantep 48, Gaziantep Bam 42, Gaziantep Bim 10, Hakkari 10, Mardin 6, Nizip 10, Siirt 11, Siverek 5, Şanlıurfa 15, Şırnak 20 şeklinde olacak.

 

 

 

 

AJANS URFA

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Eğitim-Bir-Sen'de kongre başladı!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık