Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Bu da Kürtçe Roman Havası

Bu da Kürtçe Roman Havası

Sanatçı Civan Roj, çıkardığı ikinci albümü Şiret'te Kürtçe müzikte bir ilke imza atarak bir Roman parçayı Kürtçe okudu.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
Bu da Kürtçe Roman Havası
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

Sanatçının, Klay Müzik tarafından 1 Haziran 2009 günü piyasa çıkan "Şiret" albümünde yer alan Dilber isimli parça Kürtçe okunan ilk Roman havası olarak müzik arşivlerinde şimdiden yerini almış durumda. Dilber'e bu farklı ilgili kılan gerekçe ise hiç kuşkusuz alanında bir ilk olması.
Sözleri Civan Roj'a, müziği M. nevzat tatlıdil'e ait olan Dilber'e ayrıca bir de klip çekilmiş. Klip Mersin'de Roman mahallesinde çekildi.
Gazeteport'a ilk Kürtçe Roman havasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Civan Roj, Dilber'deki mesajın kültürel kaynaşma olduğunu söylüyor. Albümde özellikle Dilber'e dikkat çekmek istediklerini belirten Civan Roj, "Klipteki oyuncular tamamen o mahallede yaşayan Roman vatandaşlarımızdır. Klibimizde doğallığı yakalamaya çalıştık. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum.''Dilber'' bir ilk olması açısından çok önemli. Ülkemizin kültürel zenginliğinin bir göstergesi. Biz aynı coğrafyada yaşayan içiçe geçmiş zengin bir toplumuz. Klipte çok güzel mesajlar verdiğime inanıyorum" dedi.

KİMDİR CİVAN ROJ?
Civan Roj, 1971 yılında şanlıurfada, 5 çocuklu bir ailenin 3. çocuğu olarak dünyaya geldi. ilkokul ortaokul ve lise eğitimimi Şanlıurfa'da tamamladı. Çocukluğunda bağlama çalmaya başladı. 1998 yılından itibaren çeşitli illerde vede kendi memleketimde bir çok yerde sahne çaışmalarım oldu.
ilk profesyonel albümü, 2007 yılında Anadolu Müzik Yapım tarafından "Gülüşümü Bıraktım" ismiyle çıktı. Dokuz parçanın sözlerini yazdığı ikinci albümüm olan''Şiret'' ise Klay Müzik tarafından 1 Haziran 2009'da çıktı.
Halen Ş.Urfa'da yaşayan Civan Roj, son albümüyle tarzını yakaladığını düşünüyor.

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık