×
×
BÖYLE FIRSAT KAÇMAZ...
SGK borcu yapılandırması için başvuru süresi 31 Temmuz’da sona eriyor. SGK borcundan kurtulmak isteyen sigortalı ve işverenler, bu fırsatı kaçırmayın.
24 Temmuz 2018 Salı 13:49

SON GÜN 31 TEMMUZ

SGK borcu yapılandırılmasına yönelik karar, 18 Mayıs’ta Resmi Gazete’de yayımlanarak, yürürlüğe girmişti. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği yapılandırma için başvurular, 31 Temmuz’da sona erecek. SGK’ ya borç ödemesinin ilk taksitinin ise 31 Ağustos’a kadar yapılması gerekiyor. 31 Mart 2018 tarihi öncesine ait borçlar, yapılandırma kapsamına giriyor.

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürü İsmail Ünlü yaptığı açıklamada “Yapılandırmada sona yaklaşıldı. Vatandaşlarımızın son günü beklemeden bir an önce borçlarını sorgulatıp, başvurularını yapmaları menfaatlerine olacaktır. Sigortalılarımız müracaatlarını müdürlüklerimize yapabilecekleri gibi, işverenlerimiz müracaatını ‘sgk.gov.tr adresinden yapabilecekler. Vatandaşımıza peşin ödeme, 6, 9, 12 ve 18 taksit şeklinde ödeme hakkı sunuluyoruz. Kişinin talep ettiği tutar üzerinden yapılandırma işlemine yapıyoruz. Peşin ödemede hesaplanan Yİ-ÜFE nin 90’ı alınmıyoruz. İki taksitte ise bu oran yüzde 50 ye düşüyor. Peşin değil, taksit isteyen ise yapılandırdığı borcu en fazla 36 ay vadeyle yani 3 yıl içinde ödeyebilecektir. Sigortalılarımız İlk taksit ve cari ay primlerinin ödenmesine müteakip hemen tüm sağlık yardımlarından faydalanabileceklerdir.” Dedi.

BANKA KREDİSİ İLE EMEKLİ OLMA FIRSATI DEVAM EDİYOR..

İl Müdürü Ünlü “Emeklilik şartları tamam olmasına rağmen Bağ-Kur borcundan dolayı emekli olamayan vatandaşlarımız için T.C. Ziraat Bankası ile yapılan protokolümüz devam ediyor. SSK veya Bağ-Kur dan emekli olmasına bakılmaksızın askerlik borçlanmaları da dahil olmak üzere birikmiş ve yapılandırma ile indirim kazanan vatandaşlara banka desteği sağlayarak emekli olma imkanı sunuyoruz. Yapılandırma ödemeleri 31 Ağustos’ta son bulacak bu güne kadar bu uygulamamız devam edecek. Ayrıca geçmiş dönemlerde askıya alınan Bağ-Kur prim borçlarını ihya ederek cazip bir fiyata ödeme imkânı sağlıyoruz. Bu tarihi fırsatı vatandaşlarımız kaçırmamalı..

GENÇ ESNAFA DESTEK SÜRÜYOR….

18-29 yaş aralığında olup 01.06.2018 tarihinden itibaren ilk defa işyeri açan gençlerimizin asgari ücret alt sınırı üzerinden hesaplanan 4-1/b (Bağ-Kur) kapsamındaki sigorta primleri, 1 yıl süreyle Hazine tarafından ödenecektir. Adi ortaklık ile şahıs şirketlerinde sadece bir ortağa prim teşviki sağlanacaktır.

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Yukarı