urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Genel Bombalara Rağmen Nöbete Devam

Bombalara Rağmen Nöbete Devam

Bir haftadır Suriye'de Ceylanpınar sınırında süren çatışmalarda Mehmetçik kendini Ceylanpınarlılara siper etti.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29
Bombalara Rağmen Nöbete Devam

Bombaların sınıra yağdığı sırada bile geri adım atmayan Mehmetçik, elleri tetikte sınırı koruyor. Jandarmanın yanı sıra polis de sınır hattında günlerdir vatandaşı koruma pahasına devriye geziyor. Özel Harekat Polisi, terör örgütü PKK'nın muhtemel geçişlerine karşı biran olsun elini tetikten çekmedi.

Suriye ordusu ile Özgür Suriye Ordusu arasında bir hafta boyunca çatışma sürdü. Bir hafta boyunca Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçe sınırı ateş altında. Ceylanpınar, Suriye jetlerinin tehdidi altında yaşıyor. En çok risk altında bulunan ise sınır boyunda güvenlik sağlayan güvenlik güçleri oluyor. Mehmetçik, sınır hattında, Özel Harekat Polisi sınır kapısında, jetler ise semadan sınırı korudu. Mehmetçik, Özel Harekat Polisi'nin, çoğu zaman düşen bombalarla arasında sadece birkaç metre kaldı.

JETLER GÖKYÜZÜNDEN İNMİYOR

Bu arada, sınır ihlalleri karşısında vur emrinin askeri yetkililere verilmesi üzerine, jetler Şanlıurfa semalarından hiç inmedi. Önceki gün akşam saatlerinde başlayan keşif uçuşları gün boyu devam etti. Bu gece de geç saatlere karşı jetler Şanlıurfa semalarında havalandı. Jetler muhtemel ihlallere karşı tetikte.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık