urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Urfa Haberleri Bölgede ilk! Urfa'da 5 bin 706 kuş yarıştı

Bölgede ilk! Urfa'da 5 bin 706 kuş yarıştı

Şanlıurfa'da, Türkiye'nin farklı bölgelerinden binlerce kuşun getirilmesiyle yarışma ve fuar düzenlendi. Yarışmaya 5 bin 706 kuş katılırken, bu hem kentte hem de Günaydoğu Anadolu Bölgesi'nde ilk olma özelliğini taşıyor.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 15:49
Bölgede ilk! Urfa'da 5 bin 706 kuş yarıştı

Şanlıurfa Kanarya Sevenler ve Yetiştiriciler Derneği'nin girişimi ve Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu'nun (TKKKF) işbirliği ile kentte hem yarışma hem de fuar düzenlendi.

Karaköprü'deki Fuar Merkezinde düzenlenen fuara Türkiye'nin 36 farklı ilinden katılım sağlanırken, farklı türlerdeki binlerce kuş da kente getirildi.

Fuarda işletmeler kendi tanıtımlarını yaparak, ürün ve kuş satarken, düzenlenen yarışmada ise tam 5 bin 706 kuş görücüye çıktı. Farklı kategorilerde yarışan rengarenk kuşlar, jürinin yaptığı değerlendirme neticesinde derece aldı.

Şanlıurfalıların da ilgi gösterdiği fuarda, özellikle çocuklar; papağan, kanarya, muhabbet kuşu ile birbirinden farklı renk ve seslere sahip binlerce kuşu görme şansını yakaladı.

DAHA ÖNCE YAPILMADI'

Düzenlenen fuar kentte ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ilk olma özelliğini taşırken, konuyla ilgili olarak Ajans Urfa'ya bilgiler veren Şanlıurfa Kanarya Sevenler ve Yetiştiriciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Madak şunları söyledi: "Böyle bir fuar daha önce profesyonel anlamda Urfa'da hiç yapılmadı. Bu bir ilktir. Yaklaşık 6 bin katılım var. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Burada hem yarışma hem fuar hem de satış amaçlı. Yarışmamız tamamlandı, kuşlar kategorilerinde yarıştılar. Herkese dereceleri verildi. Yarışan kuş sayısı 5 bin 706, satılan binlerce kuş var onlar ise ayrı. Güneydoğu'da daha önce böyle bir şey yapılmadı, ilktir profesyonel anlamda."

 

Ajans Urfa

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfalı çocuğun fotosu sosyal medyayı salladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık