Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Birinciler Doktor Olmak İstiyor

Birinciler Doktor Olmak İstiyor

ÖSS'de Sözel, Eşit Ağırlık, Sayısal ve Yabancı Dil Bölümlerinde Birinciliği Elde Eden Öğrencilerin Ortak Hedefi Tıp Fakültesi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
Birinciler Doktor Olmak İstiyor
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

Dereceye Giren Kayserili Mustafa Öztürk, Şanlıurfalı Serhat Güzel, Mücahit Erdoğan ve Berkay Dertsiz Doktor Olmak İstiyor.

ÖSS'de Sözel-1, Eşit Ağırlık-1 Türkiye birincisi, Sayısal-1 ikincisi Mustafa Öztürk ile Yabancı Dil İngilizce Türkiye birincisi, Eşit Ağırlık-1 ve Sözel-1 puan türünde Türkiye üçüncüsü Berkay Dertsiz basın mensuplarına açıklama yaptı. ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan'ın açıklamalarını televizyondan izleyen ve kendi isminin açıklanması ile büyük sevinç yaşayan Mustafa Öztürk, bu sevincini öğretmenleriyle paylaştı.

Öztürk yaptığı açıklamada, çok heyecanlı ve mutlu olduğunu söyledi. Öztürk, "Duygularım tarif edilemez. Kayseri'deki ailem ve hocalarım bu mutluluğu benimle paylaşıyor." dedi. İdealinin vatana, millete hayrı dokunacak bir doktor olmak olduğunu söyleyen Öztürk., "Bu ülkeye insanlığa bir faydımız olur inşallah" dedi. Sınava hazırlanmanın sihirli formülünün "Sadece ve sadece çalışmak" olduğunu anlatan Öztürk, sabrettiğini ve hedefe ulaştığını dile getirdi. Çok ders çalıştığını anlatan Öztürk, "Ders dışında yemek yerdim, tuvalete giderdim." dedi. Öztürk, Hacattepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni tercih edeceğini açıkladı.

Yabancı Dil İngilizce Alanında Türkiye birincisi, Eşit Ağırlık-1 ve Sözel-1 puan türünde Türkiye üçüncüsü Berkay Dertsiz, "Başarılı mıyım. Bilmiyorum .öyle gözüküyor. Bu bir araç. Benim hedefim tıp. Tıp okumak için araç. Yoluma devam edeceğim. Sıkı ve düzenli bir çalışmayla kazandım. Yan gelip yatmadım." dedi. Yabancı dilde birinciliği beklemediğini söyleyen Dertsiz, "Babamın gazıyla sınava girdim. Onu beklemiyordum." dedi. Dertsiz, ya Çapa ya Hacettepe Tıp Fakültesi'nde öğrenim görmek istediğini söyledi.

Eşit Ağırlık-2 Türkiye birincisi Mücahit Erdoğan da yaptığı açıklama okuldaki arkadaşlarının çalışkanlığını görerek daha fazla çalışmaya başladığını ve arkadaş ortamınının önemini vurguladı. Rehberlik hocalarının düzenlediği programlarla derslerine çalıştığını belirten Erdoğan, "Sınavdan Türkiye birinciliğiyle çıkacağımı tahmin etmiyordum. Bu yolda hocalar uzman olduğu için onların tavsiyelerine uymak faydalı oldu. Hocalarımız tecrubeli olduğu için hedefe daha çok adapte oldum ve başarı bu şekilde kendiliğinden geldi" dedi. Bundan sonra ÖSS'ye girecek olan öğrencilerin başarılı olması için aile ve hocaların desteklerinin önemine dikkat çeken Türkiye birincisi Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni tercih edeceğini ifade etti.

Çocuklarından böyle bir başarı beklediklerini ifade eden Anne Emel Erdoğan, Mücahit'in tüm okul hayatı boyunca başarılı olduğunu kaydetti. Kendisinin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olduğunu dile getiren Baba Suat Erdoğan, "Mücahit'in önünde bundan sonra daha büyük aşamalar var. Her zaman onun kararlarına saygı duyduk" şeklinde konuştu.

ÖSS'de EA 2 Türkiye 1.'si olan Fatih Fen Lisesi öğrencisi Şanlıurfalı Serhat Güzel, kendisine emeği geçen hocalarına teşekkür etti. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni tercih etmeyi düşündüğünü belirten Güzel, Televizyon izlemeyi sınav sürecinde bıraktığını kaydetti. Güzel, "Sabah saat 8'de çalışmaya başlayıp, akşam saat 23.00'de bırakıyorduk. Televizyonu bile izlerken, yeni bir reklam çıkmış diye izliyorduk" diye konuştu.

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık