Ana Sayfa BİRECİK Birecik’te Kömür Dağıtımında Kara Propaganda

Birecik’te Kömür Dağıtımında Kara Propaganda

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2017 kış döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara kömür dağıtımında kara propaganda yapıldığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2017 Pazar 16:47
Birecik’te Kömür Dağıtımında Kara Propaganda

Bazı çevrelerin, fakir vatandaşlara dağıtılan kömürünü daha ucuz fiyata satın alabilmek için kömürün kalitesiz, kötü ve yanmadığını yayarak, yardıma muhtaç vatandaşları kandırdığı öğrenildi.

Birecik Kaymakamlığı söz konusu kara propaganda yapanlarla ilgili yasal işlem başlattığını duyurdu. Birecik Kaymakamlığından yapılan açıklamada “Öncelikle belirtelim ki kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından dağıtılan kömürler para karşılığında satılamaz ve bu bir suçtur. Ancak kömürün dağıtımı sırasında art niyetli ve spekülatif amaçlı kişiler, yardıma muhtaç vatandaşlarımızdan kömürünü daha ucuz fiyata satın alabilmek için kömürün kalitesiz, kötü ve yanmadığını yayarak, yardıma muhtaç vatandaşlarımızı kandırmakta ve mağdur durumda bırakmaktadırlar. Konuyla ilgili Kaymakamlığımızca gerekli tüm işlemler ve incelemeler başlatılmıştır. Kömür yardımı alan vatandaşlarımızın bu art niyetli ve spekülatif amaçlı kişilere itibar etmemelerini ve bu konuda dikkatli olmalarını istiyoruz.” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık