Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Birecikliler 2 Tır Dolusu Yardım Gönderdi

Birecikliler 2 Tır Dolusu Yardım Gönderdi

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde, Kaymakamlık ve Birecik Belediyesi öncülüğünde oluşturulan yardım komisyonu, hayırsever vatandaşlardan topladıkları 2 TIR dolusu yardımı, Van ve Erciş'teki depremzedelere gönderdi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Birecikliler 2 Tır Dolusu Yardım Gönderdi
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Geçtiğimiz günlerde Van ve Erciş'te 7,2 şiddetinde meydana gelen depremden dolayı mağdur olan Van'daki depremzedeler için ilçede Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı tarafından aralarında, kaymakamlık, sivil toplum kuruşları ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı istişare toplantıları yapıldı Toplantı neticesinde yardım komisyonu oluşturuldu. Daha sonra Birecik Belediyesi ve basın aracılığıyla duyurular yapıldı, nakdi ve ayni yardım olmak üzere yardımlar toplandı. Ayni yardımlar Birecik halkından beklenilenin çok üzerinde olması sebebiyle, önceden belirlenen Kızılay'ın deposu yeterli gelmeyince spor salonuna tahsis edildi. Yapılan ayni yardımları Başkan Pınarbaşı'nın talimatıyla Birecik Belediyesi park ve bahçeler müdürlüğü çalışanları ve temizlik işleri çalışanları tarafından tasnifi yapılıp yardım komitesince kayıt altına alındı.

Toplanan yardımlar güzelce paketlenip iki TIR'a yüklendi. Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, "Van'da yaşanan açıları dindirmeye kimsesinin gücü yetmez fakat bizler bir nebze olsun oradaki kardeşlerimizin acılarını dindirmede katkıda bulunmak için komisyon üyeleri ve Birecik halkı olarak gayret göstermeye çalıştık. Yardımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Lazıyla, Çerkeziyle ülkemizde herkesin kardeş olduğunu belirten Pınarbaşı, szölerini şöyle tamamladı; "Cenabı Allah böyle acılar yaşatmaması için dua ediyoruz. Van ve Erciş depreminde hayatını kaybedenlere Allah' tan rahmet kalanlara da sabır diliyorum."

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık