×
×
Ekonomi
Birecik TSO’dan Eğitim seti
2012–2013 eğitim öğretim yılının başlamasıyla sessizliğe bürünmüş okullar cıvıl cıvıl doldu.
28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29

 4+4+4 sistemi ile başlayan eğitime ilk destek Birecik Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin BİLGİN’den geldi.

Birecik İlçesinde Sadettin ve Miyese BİLGİN ilköğretim okulunda düzenlenen törenle öğrencilere eğitim seti dağıtıldı. Törene İlçe Kaymakamı Fehmi Sinan NİYAZİ, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin BİLGİN, Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve öğretmenler katıldı.

 

Birecik İlçe Kaymakamı Fehmi Sinan NİYAZİ, yaptığı açıklamasında şunları belirtti, ‘’Desteklerinden dolayı Sadettin beye ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerini sunarken yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını, öğretmen ve öğrencilere 4+4+4 eğitim sisteminde başarılar dilerim.’’Dedi.

 

19 Eylül Gazileri Anma Günü münasebetiyle ilçemizde de tören düzenlendi. Törene İlçe Kaymakamı Fehmi Sinan NİYAZİ, Belediye başkanı Av. Faruk PINARBAŞI, Garnizon Komutanı Kürşat ALP, okul müdürleri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları, gaziler yakınları ve öğrenciler katıldılar.

Çelenk konulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunun ardından istiklal marşının okunmasıyla devam etti. Jandarma Astsubay Kd. Çavuş Murat ÜZEN’in günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptığı törende daha sonra öğrenciler “Gaziler” ile ilgili şiirler okudu.

Tören gazi yakını Emin KAN’ın şiiri ile son bulurken, protokol Şehit er Seracattin AKTAŞ’ın ailesini ziyaret ettiler.

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı