Ana Sayfa Asayiş Birecik Belediye Başkanı: Tamamen komplo!

Birecik Belediye Başkanı: Tamamen komplo!

Birecik ilçesi Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, AK Parti İlçe Başkanı'na silah çekme olayına ilişkin yaptığı açıklamada mevlüde katıldığı gerekçesiyle silah çektiği iddialarını yalanlayarak olayın tamamen komplo olduğunu, bunu da belgeleriyle çok yakında açıklayacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2018 Perşembe 11:46
Birecik Belediye Başkanı: Tamamen komplo!

Birecik ilçesi Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, bazı yayın kuruluşlarında yer alan haberlere ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, olayın tamamen komplo olduğunu, bunu da belgeleriyle çok yakında açıklayacağını bildirdi.

Pınarbaşı, AK Parti Birecik İlçe Başkanı Mehmet Özbakan’a merhum milletvekili Abdülkadir Yüksek için okutulan mevlide katıldığı gerekçesiyle silah çektiği yönündeki haberlerin tamamen yalan olduğunu belirterek, “Hakkın rahmetine kavuşmuş bir insanla hesabımız olmaz. İlçe başkanı ile aramızda geçen tartışmanın merhum milletvekilimizle alakası yoktur. Sesin olmadığı bir görüntüde nelerin konuşulduğuna nasıl kanaat getirip bu yalan habere yer verdiler? Bu tür yalan haberleri basına veren ve bunun doğruluğunu sorgulamadan kullananlar, kanunlar önünde hesap verecektir. Çünkü ben bir kanun adamıyım, kanunlar önünde hakkımı ararım” dedi.

"ZORLA İSTİFAYA ZORLADI"

İlçe Başkanı ile aralarında geçen tartışmanın partiye emek veren insanlara yapılan haksızlığa karşı çıkmasından kaynaklandığını ifade eden Pınarbaşı, şunları kaydetti:

“Hayatım boyunca doğruları söylemekten hiç çekinmedim. Söz konusu tartışma; ilçe başkanın, gençlik kolları başkanını istifaya zorlamasının ne kadar yanlış olduğunu anlatmamdan kaynaklandı. Daha önce de kadın kollarından 4- 5 kardeşimizi istifa ettiren ilçe başkanına; partimize emek veren insanları bu tür muamelelerle karşı karşıya bırakmaması gerektiğini söyledim. Bu partiye hizmet eden bir belediye başkanı olarak yanlışları söylemek benim hakkım ve görevimdir. Hiç kimse bu partiyi kişisel meselelerine alet edemez.”

Pınarbaşı, aynı oyunun geçtiğimiz yıl da oynandığını ancak, bunu belgeleriyle çürüttüklerini anımsatarak, şöyle devam etti; “Beni merhum milletvekili Abdülkadir Yüksel’in cenazesine ve taziyesine katılmamakla suçladılar. Oysa, gecenin saat 02.00’sinde ilimizin valisini karşıladığımı, cenazenin toprağa verileceği yerde valimizle inceleme yapıp hazırlık yaptığımı, ertesi gün cenazeye katıldığımı ve birkaç kez de taziye yerine gittiğimi belgeleriyle kanıtladım.” Pınarbaşı, “Vay sen misin mevlide giden” başlığı ile basında yer alan olayı belgeleriyle açıklayıp, takdiri kamuoyuna bırakacağını sözlerine ekledi.

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Hipodromun önünde kaza! Kamyonun altında kaldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık