Ana Sayfa Kültür-Sanat Bir ilk! Şanlıurfa Arşivi hayata geçiriliyor

Bir ilk! Şanlıurfa Arşivi hayata geçiriliyor

Şanlıurfa Valisi ŞURKAV Başkanı Abdullah Erin'in başkanlığında yapılan toplantıda Şanlıurfa Arşivi kurulması kararı alınırken, elinden arşivlik doküman olanlara "ŞURKAV'a teslim etmelerini rica ederiz" çağrısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2019 Pazartesi 10:45
Bir ilk! Şanlıurfa Arşivi hayata geçiriliyor

Şanlıurfa Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV), Urfa'da bir ilke imza atıyor.

Şanlıurfa Valisi ŞURKAV Başkanı Abdullah Erin başkanlığında yapılan yönetim kurulu toplantısında, ŞURKAV bünyesinde "Urfa Arşivi" kurulması kararı alındı.

Urfalıların ve araştırmacıların istifadesine sunulacak olan Urfa Arşivi; Urfa'ya ait  kitap, dergi, gazete, nadir eserler, yazma eserler, ses bandı, video bandı, plak, fotoğraf, dia, mikro filim, CD, DVD, MD, nota, yazılı belge vb. materyallerden oluşacak ve adeta Urfa İhtisas Kütüphanesi olacak.

ŞURKAV'dan yapılan açıklamada "Urfa Arşivinde yer alacak olan dokümanların şehrin hafızasını oluşturacağından ve gelecek nesle aktarılması hedeflendiğinden elinde bu tür materyaller ve arşivleri bulunanlar, arşiv sahibinin isimleri yaşatılması ve demirbaş defterine işlemek kaydıyla ŞURKAV’a teslim etmelerini rica ederiz" denildi.

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Göbeklitepe festivali ne zaman? İşte detaylar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık