Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Güncel-Yaşam Bir Akademisyen Tarafından Kaçırılan Köpek ‘Çıtır’ Öldü!

Bir Akademisyen Tarafından Kaçırılan Köpek ‘Çıtır’ Öldü!

Bir akademisyen tarafından kaçırılan, yaşadığı mahallenin sakinleri ve hayvan aktivistleri tarafından günlerdir aranan Çıtır’ın hayatını kaybettiği öğrenildi.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2017 Salı 09:54
Bir Akademisyen Tarafından Kaçırılan Köpek ‘Çıtır’ Öldü!
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Beylerbeyi‘nde mahalleli tarafından beslenen yaşlı köpek Çıtır 28 Ağustos günü ortadan kaybolmuştu. Köpeklerine sahip çıkan mahalleli, Çıtır’ın aynı mahallede yaşayan Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyesi Özlem K. tarafından mahalleden alınıp Ataköy‘e atıldığını öğrenmişti. Bugün, Çıtır’ın hayatını kaybettiği öğrenildi.

İddiaların odağındaki akademisyen köpeği sokağa bırakmadığını bir barınağa bıraktığını iddia etmiş ancak bölgedeki hiçbir barınakta bulunamamıştı. Çelişkili ifadeler vererek Çıtır’ı nereye bıraktığını ve akıbetini söylemeyen akademisyen hayvanseverler tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. 28 Ağustos’ta akademisyen tarafından apartmanda koku yaptığı gerekçesiyle  kaçırılan ve sokağa atılan Çıtır’ın 1 Eylül günü koma halindeyken Sultangazi Cebeci Barınağı‘na bırakıldığı ortaya çıktı. İBB Veteriner işleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

17 yaşında ve hasta olan Çıtır’ı yıllardır yaşadığı yerden koparak sokaklara terk eden, kendini ‘barınağa bıraktım’ diye savunarak bir köpeğin hele ki 17 yaşında ve hasta bir köpeğin barınakta huzurlu olabileceğini düşünen bu zihniyetin eline düşen Çıtır, yıllardır yaşadığı apartmanda değil bir barınak köşesinde can verdi.

Çıtır’ın, bugüne kadar tüm iddiaları yalanlayan, hatta kendisini eleştirenleri mahkemeye vereceğini söyleyen ve çelişkili ifadeleri ile hayvanseverleri çıldırtan Özlem. K tarafından değil başka biri tarafından barınağa götürüldüğü öne sürülüyor.

Üsküdar Belediyesi‘nin küpesini taşıyan Çıtır’ın Cebeci barınağına nasıl kabul ettirildiği, bölgeye yakın bir çok barınak varken neden Cebeci Barınağı’nın seçildiği ise hayanseverler tarafından merek ediliyor.

Hayvan aktivistleri, 5199 sayılı kanunu çiğneyerek, küpeli bir köpeği yaşadığı yerden atma hakkını kendinde bulan ve köpeğin ölümüne neden olan akademisyen hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık