Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa HABERLER BİK'den İnternet Haber Sitelerine Çağ Atlatacak Proje

BİK'den İnternet Haber Sitelerine Çağ Atlatacak Proje

Basın İlan Kurumu, KOSGEB ve Kalkınma Ajansları’nın işbirliğiyle hayata geçireceği yerel gazetelerin internet haber sitelerinin iyileştirilmesi ile dijital reklam piyasasıyla entegrasyonuna ilişkin projelerinin tanıttı.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2017 Cuma 13:48
BİK'den İnternet Haber Sitelerine Çağ Atlatacak Proje
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Bursa Merinos Kültür Merkezi Koza Salonu’nda düzenlenen “Yazılı Basının Yapısal ve Dijital Dönüşümüne Yönelik Proje Geliştirme-İşbirliği İstişare Toplantısı”nda konuşan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, ülkenin her bir köşesinde kaliteli ve ilkeli yayıncılık yapan, bunu da dijital reklam gelirine dönüştüren internet haber sitelerinin hedeflendiğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun destekleri ve talimatları ile İşbaşı Eğitim Programlarının süresinin yeniden bir yıl olarak düzenlendiğini ilk kez açıkladığını söyleyen Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Dijital dönüşüm sürecinde yeni bir aşamaya gelindiğinin altını çizdi.

DİJİTAL DÖNÜŞÜMDE YENİ AŞAMAYA GEÇİLİYOR

Söz konusu projelerden bir tanesinin; ‘Gazetelerimize Ait İnternet Haber Sitelerinin İyileştirilmesi’ olduğunu dile getiren Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, "Bu projeye ile her şeyden önce ülke genelindeki gazetelerimizin web sitelerinin teknolojik alt yapısını standartların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Diğer husus web sitelerinin görsel tasarımı. Haberlerin dijital sayfa üzerindeki yerleşimi, okurun beklentilerini karşılayan bir haber dağılımı. Bu, şunun için önemli: Ziyaret edilen, uzun süre kalınan ve çok sayfa gösterimi alan internet haber siteleri. Elbette bunun haber içerikleriyle, yani ambalajın içiyle de ayrıca bir bağı bulunuyor.  İşte, ikinci projemiz olan ‘İnternet Haber Sitelerinin Dijital Reklam Piyasasıyla Entegrasyonu’ bunu öngörüyor. Ortalama kalitenin üzerine çıkmış, ziyaret edilen, içerikleri tüketilen internet sitelerinin dijital reklam pastasından pay almalarını istiyoruz. Ve bu sisteme dahil olduğunuzda, sizin adınıza haber siteleriniz pazarlanacak, önceden tespit edilen alanlara reklamların girişleri kolayca yapılacak ve bunun karşılığında sizlere hizmetinizin ödemesi gerçekleştirilecek.”ifadelerini kullandı.

HER İKİ PROJEYE DE KOSGEB  VE KALKINMA AJANSI DESTEĞİ VERİLECEK

Her iki projeden yararlanıp yararlanmamanın gazetelerin tasarrufunda ve gönüllülük esasına bağlı olduğunu belirten Karaca, “Sisteme dahil olmanız halinde yaptığımız protokol gereğince faturalandırılmış masraflarınızın bir bölümü KOSGEB ve Kalkınma Ajansları tarafından karşılanacak. Bizim görevimiz ise böyle hizmetin varlığından sizleri haberdar etmek, sistemin çarklarının güvenli çalışmasını sağlamak olacak. Burada Basın İlan Kurumu adına çok çok önemli gördüğüm bir diğer ayrıntı da, resmi ilan ve reklamların internet haber siteleri üzerinden yayımlanmasına ilişkin muhtemel bir iradenin ortaya konacağı güne şimdiden hazırlıklı olmak. Böyle bir dönem geldiğinde hiç şüpheniz olmasın resmi ilan ve reklam yayımlayan gazetelerimizin hakkı, kendilerine ait internet siteleri yönüyle saklı kalacak. İlk kez talipli olacaklar ise, tıpkı süreli yayınlarda uyguladığımız gibi belli şartlara ve kurallara tabi tutulacaklar” dedi.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık