Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Urfa Haberleri Biberide Elimizden Alırlar

Biberide Elimizden Alırlar

Şanlıurfa'dan Eski Hal Pazarında kaldırılan Biber Maketinden sonra Gaziantep Islahiye Belediyesi İlçesine Biber maketi dikti.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2017 Cuma 10:32
Biberide Elimizden Alırlar
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Bölgemizde Yetiştirilen Biberlerden elde edilen İsot’u ile Meşhur Şanlıurfa’mızda Heykeltıraş Abuzer Çalışkan, proje üzerinde peyzaj mimarı 2 arkadaşı ile çalışmış isot (acı biber) heykelinin Eski Hal Pazarı Kavşağı'na dikmişti.Eski Hal Pazarının yanında Dikilen İsot Maketi bir süre sonra kaldırılmıştı.

Gaziantep’in İslâhiye İlçesinde Islahiye Belediyesi Tarafından çevre yolu üzerindeki otogar kavşağına biber Maketini diktiler. Islahiye Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; Şehrimizin Önemli Geçim kaynağı ve dünyanın en kaliteli biberini yetiştiren İlçemizin biberi İlçemizin simgesi haline geliyor. Denildi.

Yıllardır Süren Fıstık Tartışmasından sonra Gaziantep’in Islahiye İlçesinde Biber Heykelinin dikilmesi ile Biber’inde Hangi Şehrin olduğu tartışmalarına Şanlıurfa, Kahramanmaraş’tan sonra Gaziantep’te girmeye Başladı, Bilindiği üzere Kahramanmaraş’ta Biber üzerine bilimsel çalışmalar yapmış, kendilerine özgü biber çeşitlerini üretmişlerdi.
Islahiye'de yapılan Biber Maketi

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Siverek Belediye Başkanının acı günü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık