Ana Sayfa Siyaset Beyazgül açıkladı! Büyükşehir binası yıkılacak mı?

Beyazgül açıkladı! Büyükşehir binası yıkılacak mı?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Zeynel Abidin Beyazgül, büyükşehir belediye binasının yıkılacağını ve yeni hizmet binası inşa edileceğini kaydetti.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2019 Pazar 17:20
Beyazgül açıkladı! Büyükşehir binası yıkılacak mı?

GAPTEM’de düzenlenen proje tanıtım toplantısında projelerini kamuoyuna duyuran AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Zeynel Abidin Beyazgül,Büyükşehir’e yeni bir belediye binası inşa edileceğini duyurdu.

Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan büyükşehir belediye binasının 2 milyon insanımızın ihtiyaçlarına cevap veremediğini belirten ve kiralık işyerlerinde dağınık bir şekilde hizmet veren icracı birimlerin bir arada toplanması için büyük önem arz eden hizmet binası müjdesi Şanlıurfalılar tarafından sevinçle karşılandı.

HARRAN ÜNİVERSİTESİ YENİŞEHİR KAMPÜS ALANINDA İNŞA EDİLECEK

Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binasının Şanlıurfa-Diyarbakır Yolu üzerinde Harran Üniversitesi Yenişehir Kampüs alanında inşa edileceği söyleyen Beyazgül, “Ön anlaşma sağlandı. 9 dönüm üzerinde yapılması planlanan, içerisinde yeşil alanları olan yeni hizmet binasını inşallah Şanlıurfa’ya kazandıracağız. Ancak önceden belirtmeliyim ki şehir plancılarıyla istişare edeceğiz yapılan bina projesi yarışma projesi olacak ve halkımıza sunacağız” dedi.  

ESKİ BELEDİYE BİNASI KÜLTÜR PARK ALANI OLUYOR

Beyazgül, belediye eski binasının yıkılarak yerine bir park yapacaklarını belirtti. Belediye binası yerinin daha önceki yıllarda da park olduğunu dile getiren Beyazgül, "Böylelikle tarih yeniden canlanacak" dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

HDP Şanlıurfa İl Eşbaşkanı Akbaş Görevini Dondurdu mu?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık