Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Eğitim Belediyeler ve İl Özel İdareleri KPSS İle Personel Alabilecek

Belediyeler ve İl Özel İdareleri KPSS İle Personel Alabilecek

Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile belediyelerin ve il özel idarelerinin KPSS 2017/1 ile personel alımı yapabilecekleri açıklandı.

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2017 Pazartesi 11:00
Belediyeler ve İl Özel İdareleri KPSS İle Personel Alabilecek
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Yayımlanan duyuruya göre; KPSS 2017/1 merkezi yerleştirmelerde, belediyeler, il özel idareleri ve bunlara bağlı kuruluşlara memur ataması yapılabilecek.

KPSS 2017/1 merkezi yerleştirme ile personel almak isteyen belediyeler, il özel idareleri ve diğer kuruluşlar 26 Mayıs 2017 tarihine kadar, taleplerini Devlet Personel Başkanlığına iletecekler.

Devlet Personel Başkanlığından yayımlanan duyuru şöyle:

" Bilindiği üzere Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin, mahalli idarelere personel alımını düzenleyen Beşinci Bölümünün iptaline ilişkin 24/3/2010 tarihli, E: 2007/256, K.: 2010/1679 sayılı karar; Başbakanlığın temyiz talebi üzerine 06/02/2014 tarihli ve E:2010/2803 ve K:2014/271 sayılı karar ile bozulmuş ve mahalli idarelerde kurumsal yerleştirme öngören Beşinci Bölüm hükümleri yeniden geçerli hale gelmiştir.

  Diğer taraftan, mezkur Yönetmeliğin Beşinci Bölüm hükümlerinin işletilerek belediyelere personel temin edilebilmesi için, yine Yönetmeliğin 27/C maddesinin ikinci fıkrası uyarınca İçişleri Bakanlığınca yönetmelik çıkarılması gerekmekte olup, yönetmelik hazırlanma süreci devam ettiğinden, mahalli idareler halen sınav yoluyla B Grubu memur kadrolarına açıktan atama yapamamaktadır.

  Bu çerçevede, il özel idareleri, belediyeler, bunlara bağlı kuruluşlar ile kurdukları birlikler ve döner sermayeli kuruluşların artan personel ihtiyacı ve İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin talebi üzerine, Yönetmelik çalışmaları tamamlanıncaya kadar, isteyen mahalli idarelerin merkezi yerleştirme yöntemiyle (ikinci bir sınav ya da mülakat yapılmaksızın doğrudan KPSS sonuçlarına göre) personel temin edebilmesi uygun görülmüştür.

   Bu itibarla KPSS sonuçlarının kullanıldığı merkezi yerleştirme usulü ile personel temin etmek isteyen il özel idareleri, belediyeler, bunlara bağlı kuruluşlar ile kurdukları birlikler ve döner sermayeli kuruluşların 26 Mayıs 2017 Cuma gününe kadar DPB e-Uygulama sistemi üzerinden taleplerini bildirmeleri ve onaylanan taleplerini raporlayarak resmi yazı ile Başkanlığımıza intikal ettirmeleri gerekmektedir.

İlgili kurum ve kuruluşlara duyurulur."

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlı Bilim Teknik Koleji
Bu habere de bakabilirsiniz

Erken seçim sınava denk geldi! YÖK yeni tarihi açıkladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık