×
×
Ekonomi
Belediye Meclisinde krizine neden olan olay...
Şanlıurfa Belediye Meclisi Ekim ayı 1.birleşmini gerçekleştirdi.
28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29

Şanlıurfa Belediye Meclis Başkan Ahmet Fakıbaba’sız Ekim ayının 1. Birleşimini gerçekleştirdi. Yıllardır  Belediye meclisine çok az toplantılarda Başkanlık eden Fakıbaba, bugün Gaziantep’te olduğu için Meclis toplantısına katılmadı.

 

Şanlıurfa Belediye Meclisi ekim ayı 1.birleşim toplantısı, Belediye Başkan Vekili M.Fevzi Yücetepe başkanlığında yapıldı.

 

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddelerine geçmeden önce çeşitli konularda meclise sunulan önergelere ilişkin cevaplar birer birer okundu ve bugün meclise sunulan önergeler üzerinde 1 saate yakın görüşmeler yapıldı.

 

Boşalan kadronun iptal edilmesi, 2012 yılı bütçesine ek bütçe yapılması, ŞUTİM’de taşınmaz mal tahsisi, toplu konut yapılması ve satılması, yüzme havuzlarına isim verilmesi başlıklı gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanan toplantıda, engellilerin ve emeklilerin toplu taşıma araçlarından faydalanması başlıklı 2 ayrı gündem maddesi ise yarınki birleşime bırakıldı.

 

Ayrıca imar planına itiraz, imar komisyonuna havale edilecek dosyalar ve imar komisyon raporları başlıklı gündem maddelerinin görüşülmesine de yarınki birleşimde devam edileceği öğrenildi.

 

TOKİ MODELİ GELİYOR.

 

Şanlıurfa'da yaşanan konut ihtiyacının giderilmesi için TOKİ modeli geliyor.Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Halil Kaya, Şanlıurfa'da herkesin ev sahibi olabilmesi için bir çalışmanın olacağını söyledi Kaya  'Belediye Meclis üyelerinden Durak Gümüş, M.Emin İfşa ve İhsan Şenocak'tan kurulan bir komisyon bir ay içerisinde rapor hazırlayarak Şanlıurfa'da  arsa ve konut sorunun çözümü için meclise rapor verecekler, Meclisimizde  bu soruna çözüm arayacaktır'dedi.

 

Öte yandan Belediye Meclisinde  bir süre önce ihalesi yapılan Bilbord ihalesi yine gündeme geldi.

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı