Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel BDP'nin KCK Planı Belli Oldu

BDP'nin KCK Planı Belli Oldu

BDP'nin Diyarbakır'da yaptığı Parti Meclisi toplantısında, KCK operasyonlarına yönelik alınan bir dizi eylem planı kararı açıklandı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
BDP'nin KCK Planı Belli Oldu
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
BDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK)'nun aldığı kararları Genel Başkan Selahattin Demirtaş, düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdu.

BDP, "Buradayım, BDP'ye üye oluyorum - ez li virim" kampanyası ile 3 milyon kişiyi partiye üye yapmak için çalışacak. Daha sonra KCK operasyonlarına yönelik ikinci adım atılacak. BDP'nin partiye üye yaptığı kişilere KCK'dan tutuklananlara destek için 'Ben o suçu işledim, kendimi ihbar ediyorum' eylemi yaptırılacak.

Bu eylemlerle KCK'dan tutuklananların masum olduğu izlenimi verilmeye çalışılacak. Üçüncü olarak KCK'nın siyaset ve eğitim akademileri olduğu iddia edilen akademilerde dersler yoğunlaştırılacak. Bununla da KCK'dan bu iddiayla tutuklanan akademisyenlerin suçsuz olduğu anlatılmaya çalışılacak.Diyarbakır'da bugün başlayan BDP Parti Meclisi toplasından önce konuşan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partilerine yönelik tasfiye çalışmalarının devam ettiğini iddia ederek, 1 Mart'a kadar buna karşı koyma amacıyla çeşitli eylemler düzenleyeceklerini söyledi.

Demirtaş, Başbakan'ın PKK'ya ve KCK'ya yönelik operasyonların devam edeceğini belirttiğini hatırlatarak, "Evet PKK'ya yönelik devam edebilir, çünkü ordu onun emrinde. Ama KCK'ya yönelik nasıl devam edecek? Hani bağımsız yargı vardı." diye konuştu.PKK ve KCK'ya yönelik operasyon ve baskılara karşı 19 Kasım'da Diyarbakır'da, 20 Kasım'da ise İstanbul'da miting düzenleyeceklerini belirten Demirtaş, tüm halkın yağmur çamur demeden katılarak kendilerine destek vermesini istedi.Demirtaş, şunları söyledi: "Baskılara cevap olması için 'Buradayım, BDP'ye üye oluyorum - ez li virim' temalı üye kampanyası başlatacağız. Tüm il ve ilçelerde olacak. KCK adı altında yapılan operasyonlara tepki amaçlı 'ben de aynı politik faaliyeti yürütüyorum, buradayım, kendimi ihbar ediyorum' temalı bir kampanya yapılacak ve arkadaşlarımız savcılara dilekçe verecek. Ayrıca siyaset akademilerinde ders vermek isteyen ya da katılmak isteyen herkese açık olacak. İsteyen basın mensubu sonuna kadar takip edebilecek, görüntü alabilecek."

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Trump'tan Gülen'in iadesiyle ilgili talimat!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık