Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa EYYÜBİYE BAŞKAN EKİNCİ ABDULLAH UYANIK’I UNUTMADI

BAŞKAN EKİNCİ ABDULLAH UYANIK’I UNUTMADI

Şanlıurfa’lı ünlü sanatçı Abdullah Uyanık, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2017 Cuma 11:19
BAŞKAN EKİNCİ ABDULLAH UYANIK’I UNUTMADI
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve ailesi ile sevenleri ünlü sanatçı Abdullah Uyanık’ı unutmadı. 2009 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu 25 gün yoğun bakımda kalan ve yapılan tedaviye cevap veremeyerek vefat eden Şanlıurfa’lı sanatçı Abdullah Uyanık ölümünün 9. Yılında kabri başında anıldı. Harran Kapı Aile Mezarlığındaki anma törenine, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Abdullah Uyanık’ın ailesi ve sanat camiasından sevenleri katıldı. kabri başında dualar edilip sevenleri tarafından karanfil bırakıldı. Anma töreninde konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,” Abdullah Uyanık ağabeyimizin 9. yıl dönümünde mezarı başında anıyoruz. Tekrar cenabı Allahtan rahmet diliyoruz burada yakınları ve sevenleri ile beraber kendisini anıyoruz. “ dedi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci açıklamasında şunları söyledi; “Abdullah Uyanık ağabeyimizin 9. yıl dönümünde mezarı başında anıyoruz. Tekrar cenabı Allahtan rahmet diliyoruz burada yakınları ve sevenleri ile beraber kendisini anıyoruz.  Urfamız adına bir değer hep ifade ediyoruz, tekrar ifade etmek gerekiyor. Urfa için değer olanların hayatta iken de kıymetini bilmek gerekiyor. Tabi ki vefat ettikten sonra da onları unutmamak gerekiyor. Şanlıurfa'mıza Kültür- Sanat noktasında çok hizmetleri olmuş. Kendisi öbür dünyaya göçmüştür ama eserleri halen duruyor. Eserleri ile duruyor. Eserleri yaşatmak adına da bizlere çok ciddi görevler düşüyor. Abdullah Uyanık şahsında Urfa adına değer olan bir değer oluşturan kıymet oluşturan bütün sanatçıların bütün sanatçılarımıza da sahip çıkılması noktasında bir çalışma yapılması gerekiyor. Bu çalışma derli toplu bir çalışma olmalı, bu çalışma yaptıkları hizmetleri ortaya koyan ortaya koydukları eserleri ölümsüzleştiren bir çalışma olmalı. Bu kapsamda zaman zaman çalışmada bulunuyoruz. Yeri gelmişi iken özellik ile rahmetli Abdullah Uyanık ile ilgili şuana kadar derlenmeyen toparlanmayan ne kadar eseri var ise ailesinin rızasını almak kaydı ile onları derleyip toparlayıp bunları da kültür hazinemize kaydedeceğiz. Tekrar kendisine Allahtan rahmet diliyoruz yine yakınlarına baş sağlığı diliyoruz ne mutlu ki bu şekilde sevenleri vardır ne mutlu ki arkasında eserler bırakmıştır.”

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

EYYÜBİYE BELEDİYESİ VATANDAŞLARA SU, ŞERBET, GÜL SUYU VE LOKUM İKRAMINDA BULUNDU

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık