Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa EYYÜBİYE Başkan Ekinci: 120 milyonluk projede çalışmalar sürüyor

Başkan Ekinci: 120 milyonluk projede çalışmalar sürüyor

Balıklıgöl’den Eyyüp Peygamber’e kadar yapılacak olan Turizm Yolu Projesi ile ilgili Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2017 Pazartesi 14:51
Başkan Ekinci: 120 milyonluk projede çalışmalar sürüyor
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Balıklıgöl’den Eyyüp Peygamber’e kadar yapılacak olan Turizm Yolu Projesi ile ilgili Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Ruha Haber Ajansı’na önemli açıklamalarda bulundu. Ekinci,”Projenin şu aşamadaki bütçesi 120 milyon lira. 4,4 km’lik bir mesafe. 2 makamın birleştirilmesi noktasında da ciddi katkılar sağlayacak. Kalkınma Bakanlığı nezdinde işlemleri devam ediyor.”dedi. 

Eyyübiye’de önemli proje ve işlere imza atan Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ilçe için önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Balıklıgöl ile Eyyüp Peygamber Makamı arasında yapılması planlanan turizm yolu ile ilgili gelinen son durumu açıklayan Ekinci, şunları kaydetti:”Şanlıurfa açısından iki lokomotif sektör vardır. Tarım ile turizm. Tarımsal potansiyelin ortaya konulması açısından gerekli kurumlar gerekeni yapıyor. ‘Bacasız Sanayi’ dediğimiz turizm, bizim için ciddi bir değer. 2000 yıllık bir şehir, Peygamberler Şehri Şanlıurfa.

ŞANLIURFA TURU, DÜZENLENMELİ

Bu potansiyeli gün yüzüne çıkarmamız gerekiyor. ilimize gelen turistler, GAP turu adı altında geliyorlar. GAP turu değilde, Şanlıurfa turu olarak gelmesi için konaklama gün sayısının artırılması gerekiyor. Yeni güzergahların belirlenmesi gerekiyor. İnanç turizmi noktasındaki yerlerin hepsi gezilmesi gerekiyor. Eyyüp Peygamber ve Hz. İbrahim Makamı arasındaki aks da sorunlar var. Biz Başbakanın Diyarbakır’da açıkladığı ‘cazibe merkezleri programı’ kapsamında Eyyübiye Belediyesi olarak proje hazırladık. Ortak olarak da valilik ve büyükşehir belediyesini kattık. 3 kurumun başvurusu ile Kalkınma Bakanlığı’ndan ajans üzerinden başvurumuzu yaptık.”dedi. 

KAMULAŞTIRILACAK ALANLAR VAR

“Bu noktada kamulaştırılacak alanlar olacak” diyen Ekinci, şöyle konuştu:”Şeyh Mahsut, Hacı Bayram, Muradiye’den Eyyüp Peygamber’e kadar yeni bir güzergah. Yeni bir aks oluşacak ulaşım anlamında. Turizm noktasında satış noktaları gibi yeni merkezler oluşturulacak. Projemizi hazırladık, başvurumuzu yaptık, kamulaştırma kısmı ile ilgili çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kalkınma Bakanlığı, şu aşamada sektörlerle ilgili çalışma yapıyor. Kısa sürede tekrardan Ankara’ya gidip görüşme yapacağız.

KALKINMA BAKANLIĞI İLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Kalkınma Bakanımızın Şanlıurfa ziyareti sırasında yatırım programına alınacağını ifade etmişlerdi. Projenin şu aşamadaki bütçesi 120 milyon lira. 4,4 km’lik bir mesafe. Bu yol üzerinde cephe iyileştirmeleri bulunuyor. Bir bulvar açılması var. Kenarlarında kentsel dönüşüm bulunuyor. Geçtiği yerden bir cazibe merkezi oluşturur. 2 makamın birleştirilmesi noktasında da ciddi katkılar sağlayacak. Kalkınma Bakanlığı nezdinde işlemleri devam ediyor.”

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
  • yorum2018-08-27 01:15:18İSA ögüş

    BU PROJE NE ZAMAN SONUÇLANIR BU PROJEDE BENİM EVİM VAR NE SATILIYOR NEDE YIKIP YENI EV YAPABİLİYORUM

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Trafolar tehlike saçıyor!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık