Ana Sayfa Genel Başbakan Urfa'yı Seviyor

Başbakan Urfa'yı Seviyor

Ak Parti Belediye başkan adayı Mehmet Oymak Başbakan'ın Şanlıurfa'ya önem verdiğini dile getirerek "Başbakan Urfa'yı seviyor." dedi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
Başbakan Urfa'yı Seviyor

Son yerel seçimlerde partisinin oyunu %10'dan %40'a çıkararak Türkiye ortalamasının üstünde oy alan Ak Parti Belediye başkan adayı Mehmet Oymak başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Şanlıurfa gezisini değerlendirdi.

Gün boyu başbakanla birlikte olan ve fikir alışverişinde bulunan tarihçi ve yazar Mehmet Oymak "Başbakan'ın Şanlıurfa'ya gelişi bir jestti. Güzel bir gelişme. Şanlıurfa Türkiye ortlamasının üstünde oy aldı. Türkiye genelinde %38 oy alan Ak Parti Şanlıurfa'da %40 oy aldı. Bu Urfa'nın Ak Partiye olan sevgisini gösteriyor. Hiç programda olmamasına rağmen başbakan Bozova'ya gitti ve Türkiye'de bir ilk uygulamayla Adıyaman-Şanlıurfa arası yolu 3 şeritli duble yol yapacağının müjdesini verdi. Böylece   Adıyaman Şanlıurfa ekonomisine ivme kazandıracak." dedi.

Ahmet Düşünür'ün başkanlığına da değinen  Mehmet Oymak, "Düşünür Ak parti kurucularından partiye gönül veren biri. Doğru bir karar olduğuna inanıyorum." diye konuştu.

Başbakanla birebir görüşme imkanı bulduğunu aktaran Oymak, Başbakan'ın kendisine seçim çalışmalarından dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık