Ana Sayfa Genel BALIKLAR TEHLİKEDE

BALIKLAR TEHLİKEDE

BALIKLAR TEHLİKEDE Geçen ay popülasyon dönemine giren ve sürtünmenin etkisiyle vücutlarının üst kısımlarında yer yer mantar oluşumu gözlenen balıkların bulunduğu göl suyunun, kirlilik nedeniyle

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
BALIKLAR TEHLİKEDE

sarıya dönüşmesi yetkilileri alarma geçirdi.

KİRLİLİĞİN SEBEBİ KURAKLIK MI?
Konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, balıklıgöl’de meydana gelen kirliliğin halen asıl sebebinin anlaşılamadığını belirterek, kirliliğin kuraklık yada yeraltı sularından kaynaklanabileceğini söyledi.
Balıklıgöl’deki kirliliğin nedenlerini belirlemek amacıyla acilen bir komisyon kurulması gerektiğini belirten Fakıbaba, “Balıklıgöl’deki kirliliğin araştırılması amacıyla acilen bir komisyon kurulması gerekir. Komisyonda gerçekten bu konuda tecrübeli isimler yer almalı. Eğer Urfa’da bu konuda teknik eleman sıkıntısı çekiliyorsa konuya çevre bakanlığı el atmalıdır” dedi.
Şanlıurfa’yı Yeşillendirme ve Doğayı Koruma Derneği 2. Başkanı Dr. Adnan Elçi ise Balıklıgöl’de yaşanan kirliliği tamamen kuraklığa bağlarken yaşanan kuraklık yüzünden yeraltı suları ile beslenemeyen gölde kirlilik oluştuğunu dile getirdi.
Balıklıgöl Platosu çevresini ağaçlandırmak ve dere ıslah çalışmalarına ağırlık verilerek sorunun çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade eden dr. Adnan elçi, “ Balıklıgöl yeraltı suları ile beslenen bir göldür. Kuraklık nedeniyle yeraltı sularımız çamurlu akmaya başlamıştır. Bu yüzden balıklıgölde bir çamur rengi başlamıştır. Bu sorunun çözümü ancak çevrenin ağaçlandırılması ve dere ıslah çalışmalarına ağırlık verilmesidir” diye konuştu
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık