urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Genel Bakan'ın zorlandığı an...

Bakan'ın zorlandığı an...

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünün sürdürdüğü, Trafikte yaşayalım, yaşatalım projesinin kapsamında yer alan kask dağıtım törenine katılan Bakan Çelik, bir motosiklet sürücüsünün başına kaskı takarken zorlandı. Bakan Çelik' Urfa Emniyetini kutladı'

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29
Bakan'ın zorlandığı an...

Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu’nun  göreve başladıktan sonra ilk icraatları arasında yer alan  Asayiş ekipleri ve motosikletli ekipler Amirliği binasının açılışı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in katılımıyla düzenlenen sade törenle gerçekleşti.

 

Sancaktar Mahallesi'ndeki Asayiş Ekipler Amirliği  Motosikletli Polis timleri amirliği binasının açılışına Bakan Çelik, yanı sıra Vali  Celalettin Güvenç, Milletvekilleri Mehmet Akyürek, Yahya Akman, Kerim Gök, ve Mahmut Kaçar ,Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit, katıldılar. Asayiş Ekipler Amirliği  Motosikletli Polis timleri amirliği binasının için düzenlenen törene katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik,  "Polis ekipleri, milletin huzuru ve mutluluğu için kendi canını göz kırpmadan veren kişilerdir, o nedenle 75 milyon kişi onlara minnettardır " dedi.

 

Türkiye'nin en huzurlu kentlerinden birisi olan Şanlıurfa'nın artık daha emin ellerde olduğunu belirten Bakan Çelik,Kamu adına görev yapan polislerin gösterdiği başarının takdire şayan olduğunu söyledi.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik konuşmasını şöyle sürdürdü"Bazen gazete ve televizyondaki görüntüler, özellikle biber gazıyla ilgili yapılan değerlendirmelerle ilgili yansımalarla olay anlarının çok farklı olduğunu hepimizin dikkate alması gerekiyor. Olayın yansıtılışı başka bir ortamda ama olayın cereyan ettiği yer farklı bir ortamda. Güvenlik güçlerimiz kanunlar çerçevesinde hizmet sunan veya gösteri yapan, hak arama yollarını arayan hiç kimseyle bir sorunu olmadan, güvenlik içerisinde o eylemlerini, o gösterilerini yapma konusunda destek ve katkı sağlıyor. 'Ama kanun tanımam, nizam tanımam, milletin huzurunu dinlemem, milleti huzursuz etmek için varım' diyorsa birisi o da tabi ki yine hukuk devleti içerisinde bu huzursuz ortamın oluşmaması için kendisine verilen yetkiyi kullanacaktır. Olayları bu şekilde değerlendirmek gerekiyor. Keyfi, rastgele, milletin huzuru adına yapılan görevi dikkate almadan yapılacak değerlendirme, yazılacak yazıların bu anlamda hiç bir kıymeti harbiyesinin olmadığını da bilmenizi istiyorum."

 

KASK DAĞITIMINDA ZORLANDI...

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu tarafından desteklenen' Trafikte yaşayalım, Yaşatalım' projesi kapsamında  Şanlıurfa'da 1340 motosiklet sürücüsüne ücretsiz kask dağıtımının smebolik dağıtımı gerçekleşti.

 

Bakan Çelik,  Milletvekilleri, Vali Güvenç, Belediye Başkanı Fakıbaba, "Trafikte Yaşayalım, Yaşatalım" projesi kapsamında motosiklet sürücülerine kask dağıttılar. Bakan Çelik, bir sürücünün başına takmak istediği kask, sürücünün başının büyük olması ve kaskın bir türlü geçmemesi üzerine zorlandı. Kask sürücünün başına geçmeyince daha geniş bir kask Bakan Çelik'e verildi ve Bakan Çelik, sürücünün başına kaskı takabildi.

 

Bakan Çelik,ve Milletvekilleri ile  Vali Güvenç, Rışvan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından onuruna verilen akşam yemeğine de katıldı.

 

Adıyaman  Rışvan aşireti mensubu da olan Ak Parti eski Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ında katıldığı yemekte Fırat ve Bakan Çelik uzun süre sohbet etme imkanını buldular.   Mehmet Mir Dengir Fırat burada yaptığı konuşmada ' Faruk Çelik'in Şanlıurfa'dan milletvekili olmasının kent için büyük bir kazanım olduğunu ve Şanlıurfa'lıların çok şanslı olduğunu söyledi. verilen yemekten sonra Bakan Çelik, Ak Parti İl Başkanlığında Partisinin İl Genel ve Belediye meclis üyeleri ile toplantı yaptı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık