Ana Sayfa Kültür-Sanat Bakan'dan Urfa'da kayıp eserlerle ilgili açıklama

Bakan'dan Urfa'da kayıp eserlerle ilgili açıklama

Şanlıurfa'da 10 bin yıllık Neolitik döneme ait taş damga mühür ile 6 bin yıllık Eski Tunç Çağı dönemine ait bir adet hayvan figürünün kaybolması hakkında Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş açıklama yaptı. Kurtulmuş, "Bunu üzerine gideceğiz. Mutlaka bulunacak" dedi.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2018 Salı 14:53
Bakan'dan Urfa'da kayıp eserlerle ilgili açıklama

Bakan Kurtulmuş, NTV'de soruları yanıtladı. 

Gazete Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre, Şanlıurfa Müze Müdürlüğü denetiminde bulunan 10 bin yıllık Neolitik döneme ait taş damga mühür ile 6 bin yıllık Eski Tunç Çağı dönemine ait hayvan figürünün çalındığı ortaya çııkmıştı. Müzedeki sayım sırasında kayboldukları anlaşılan 2 tarihi eserin yurtdışına çıkışını önlemek için sınır güvenlik birimleri uyarıldı. İdari ve adli soruşturma başlatıldı.

KURTULMUŞ'TAN AÇIKLAMA

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, kayıp tarihi eserler hakkında açıklama yaptı. Kurtulmuş, "Aslında bu yeni bir haber değil. Bu envanter sayımlarında ortaya çıkmış. Bugün yarın rapor hazırlanacaktır. Bu eserlerin değerli olduğunu biliyoruz. Bunu üzerine gideceğiz. Mutlaka bulunacak. Bu eserlerimizin peşine düşeceğiz ve mutlaka bulacağız. Suistimal olabilir, çalma olabilir. Bunun üzerine gidip gerçeği ortaya çıkaracağız" dedi. 

İLGİLİ HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Erin, 'Bilim Fuarı'nda

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık