Ana Sayfa EYYÜBİYE Babam Öldü Herkes Gırgır Yapıyor

Babam Öldü Herkes Gırgır Yapıyor

Urfa Kalesi'nden düşüp ölen Halil Dağ'ın kızının isyan etti. "Babam öldü, herkes gırgır yapıyor"diyor

Giriş Tarihi: 15 Mart 2018 Perşembe 12:05
Babam Öldü Herkes Gırgır Yapıyor

Şanlıurfa'da tarihi Urfa Kalesi’nde manzara fotoğrafı için poz vermek isterken, yaklaşık 26 metre yükseklikten kayalıklara düşerek yaşamını yitiren 38 yaşındaki Halil Dağ'ın kızı isyan etti. "Babam öldü, herkes gırgır yapıyor."

Halil Dağ’ın talihsiz ölümünün ardından sosyal medya paylaşımlarından etkilenen bir kızı intiharı düşündü, diğeri aynı yerde 5 metreden düştü. Görüntülere yapılan yorumlar aileyi çok yıprattı.. Abla A. sosyal medyayı eleştirdi ve ''Babam öldü, herkes gırgır geçiyordu. Düşüncesiz insanların yorumlarına tek tek mesaj attım, 'Neden yapıyorsunuz?' dedim, cevap gelmedi'' dedi.

Halil Dağ 38 yaşında, 8 çocuk babsıydı. 1 Ocak tarihinde, doğum gününde Urfa Kalesi’nden atladığı sırada 2 minarenin arasında poz vermek isterken 26 metrelik uçurumdan düşüp hayatını kaybetti. Ölümünün ardından; Dağ’ın kızlarından 16 yaşındaki S. ile ablası A., olaydan aylar sonra Urfa Kalesi’ne gitti. Abla A. “Intihar etmek istedim” dedi, S. ise kaleye tırmanırken, yükseklik korkusu olduğundan gözünü kapattığı sırada kendini 10 metrelik yükseklikten aşağıda buldu.

"KALEDE ÖNLEM ALINSIN"

Habertürk Gazetesi'nden Öznur Karslı'nın haberine göre, sosyal medyadaki alaycı ifadeler Dağ ailesini rahatsız etmiş. Eşinin şok ölümüyle birlikte 450 bin TL’lik ev borcuyla karşıya karşıya kaldıklarını, sosyal medyadaki yorumlara da ölüm acısı kadar üzüldüklerini söyleyen anne K. Dağ, “Kalede önlem alınsın” dedi.

"GÖRÜNTÜLEYEN ARKADAŞI 2 GÜN SONRA GELİP ALACAĞINI İSTEDİ"

Anne, eşinin ölümünden sonra borçluların kapıya dayanmasına da isyan etti: “Kaleye çıktığı iki arkadaşıyla çok yakındı. Halil’in videosunu çeken arkadaşı, taziyenin ikinci günü evimize gelip 35 bin liralık borcunu istedi. 3 aydır ev kredimizi ödeyemedik.” K. Dağ, olay gününü ise şöyle anlattı: “Eşimin doğum günüydü, un helvasını çok severdi. Akşam sürpriz yapacaktık. Arkadaşları kaleye çağırmış. 2 minarenin arasında atladığı sırada fotoğrafı olsun istemiş. Kızlarım izledikçe çığlık atıyorlarda, şimdi içlerine kapandılar.”

Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, aileye psikolojik desteğin yanı sıra çocukların servis ücretlerini karşılayacakları sözünü verdi. Ekinci, olay yerindeki güvenlik önlemleri ihmali iddiasıyla ilgili ise kurul kararları olmadan değişiklik yapılamadığını söyledi. "

O YORUMLARIN HEPSİNE TEK TEK CEVAP YAZDIM"

Sağlık lisesi mezunu 19 yaşındaki A. Dağ, sosyal medyadaki yorumlar sonrası kardeşleri ve kendisinin içlerine kapandıklarını anlattı: “Taziyenin ikinci günü babamın düştüğü yere gittim. Kaleye çıkmadım ama o düşme anının videosu aklıma geldiğinde bittim, ben de atlamak istedim. Oraya gelen kuzenim sayesinde vazgeçtim. Babamın görüntüleriyle gırgır geçtiler. Düşüncesiz insanların yorumlarına tek tek bakıp mesaj attım. ‘Neden böyle yapıyorsunuz?’ dedim, hiçbirinden cevap gelmedi.”

Geçen hafta babasının öldüğü yerde düşerek yaralanan 16 yaşındaki kızı S. Dağ ise “Bir daha böyle bir şeyi yapmamak konusunda kendime söz veremiyorum. Artık uyuyamıyorum. Telefonumda fotoğrafları ve videosu duruyor. Çok izledim ama artık bakamıyorum” dedi.

YORUMLAR
 • yorum2018-03-19 01:54:44Ramazan

  Alllah eşini. Ve çocukların yardımcısı olsun çok zor kolay değil

 • yorum2018-03-15 22:07:15Yücel Özbay

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.
  Üzülme kardeşim unutma dünya gelip geçicidir bi düşün Suriye'de ölen insanları empati kur benim nenem 2 hafta önce vefat etti herseyden çok seviyordum allahım şahit buna ama ne gelirki elden ? Ölenle olunmuyor

 • yorum2018-03-15 17:44:43Musa GÜMÜŞBOĞA

  ALLAH gani gani rahmet eylesin zor bir durum.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Akşemsettin Muhtar Adayı Yıldız Yıldız çalışmalarını sürdürüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık