Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Ay Işığım'dan 2011 Kurban Organizesi

Ay Işığım'dan 2011 Kurban Organizesi

Kurban Bayramı'nda kesilen 49 büyükbaş kurban ve küçükbaş kurban etleri daha önce tespit edilmiş yardıma muhtaç oldukları belirlenen 750 yetim aileye 12’şer kilogramlık paketler halinde depodan dağıtıldı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Ay Işığım'dan 2011 Kurban Organizesi
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Aldıkları kartları göstererek etlerini teslim alan yetim aileler, aralarında kadın ve çocukların da yer aldığı uzun sıralar oluşturdu. Kurban kesimi ile ilgili olarak konuşan Ay Işığım Derneği  Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Ural, 49 büyük baş kurban kestiklerini belirterek,” 750 yetim öksüz aileye 12’şer kilo et dağıtımı yapıldı. Bunun yanı sıra evinde kurban kesmemiş olan yetim ailenin evinde birçok küçükbaş hayvan kesildi. Kesilen kurbanlar noter huzurunda ve İslami kurallara uygun olarak kesildi. Hemşerilerimizin bağışlarıyla Şanlıurfa'da kurban eti dağıtım organizasyonu yapıldı. Derneğimizdeki gönüllüler, Mahalle temsilcisi arkadaşlarımızla birlikte ihtiyaç sahipleri yetim ve öksüz aileleri tespit etti. Onlara kart verildi, bu kartlarla gelen insanlara etler dağıtıldı. Şanlıurfa'da da böyle bir faaliyeti gerçekleştirmekten çok mutluyuz. Bu kurban organizesinde destek olan yardımcı olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Şanlıurfa 2. Noter Baş Kâtibi Ali Çelik ise 49 büyük baş hayvanın kasaplar tarafından kesildiğini ve etlerinde görevliler tarafından dağıtıldığı söyledi.

Kurban etini alanlar, yardımlarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi ve hayır dualarında bulundu.Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık