Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Avrupa'lılar Karaköprü'ye Hayran Kaldılar

Avrupa'lılar Karaköprü'ye Hayran Kaldılar

Yaşam boyu öğrenme projesi için Türkiye’ye gelen Avrupalı heyet Karaköprü’ye hayran kaldılar.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Avrupa'lılar Karaköprü'ye Hayran Kaldılar
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Şanlıurfa Mehmet Güneş Öğretmen Lisesi Avrupa Birliğ Hayat Boyu Öğrenme (Life Long Learning) Proğramı dâhilinde olan Comenius Okul Ortaklıkları (Comenius School Projects) projesi kabul görüldü.

Okulun projesi hem Türk hem de Avrupa Ulusal Ajansları tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu uygun bulundu ve kabul edildi. Karaköprü’de bulunan Mehmet Güneş Öğretmen Lisesi Okul Müdürü Halil Çiftçi, Projeden sorumlu İngilizce Öğretmeni Selvihan Demir ve İspanya, İtalya, Portekiz, Slovenya ve Polonya’dan gelen Avrupalı misafirler Karaköprü Belediyesini ziyaret ettiler.

Karaköprü Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi tarafından karşılanan Avrupalı misafirlere çeşitli yöresel hediyeler ve Nar figürlü Tablolar sunuldu. Proje için Türkiye’ye gelen İspanya temsilcisi Carmen Pavon ise gelen tüm ülkeler adına Başkan Çiftçi’ye bir hediye (kitap) sundu. Başkan Çiftçi, yapılan ziyaretten oldukça memnun olduğunu, Beldelerinde bulunan Mehmet Güneş Öğretmen Lisesi Okulunun Projesinin kabul görülmesi kendileri için onur verici olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Çiftçi, misafirlere Beldeyi anlatan ve yapılan hizmetlerle ilgili bir tanıtım sunumu izletti.  

Daha sonra Belediyeye ait olan Nar Bahçesine geçen Avrupalı misafirler burada bulunan organik olarak yetiştirilen Narlar ikram edildi, Avrupalı misafirler doğal olarak yetişen narlara hayran kaldıklarını, ilk fırsatta Karaköprü’ye tekrar geleceklerini belirterek buradaki öğrencilerin öğrenme hevesinin çok fazla olduğunu görünce sevindiklerini dile getirdiler. Mehmet Güneş Öğretmen Lisesi Okul Müdürü Halil Çiftçi, Hayat Boyu öğrenme Projesi için Türkiye’yi temsilen bizim okulumuzun seçilmesi bizleri çok sevindirdi,  Karaköprü Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi sağ olsun yaptıkları ikramlar, yakın ilgi ve alaka gösterdiler, Hz.İbrahim’in misafirperverliğini ispatladıklarını belirtti.

 

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Trump'tan Gülen'in iadesiyle ilgili talimat!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık