Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Atatürk'ün Manevi Kızı Ülkü Şanlıurfa'da

Atatürk'ün Manevi Kızı Ülkü Şanlıurfa'da

Mustafa Kemal Atatürk'ün Manevi Kızı Ülkü Adatepe Şanlıurfa'ya geldi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Atatürk'ün Manevi Kızı Ülkü Şanlıurfa'da
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ŞANLIURFA (GAPHA) - Şanlıurfa'da düzenlenen 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Töreni Nedeniyle bugün Şanlıurfa'ya gelen Mustafa Kemal Atatürk'ün Manevi Kızı Ülkü Adatepe DSİ Konferans Salonunda Vatandaşlarla bir araya geldi. Şanlıurfa Sosyal Bilimler Lisesi'nin düzenlemiş olduğu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Proğramının konuğu Atatürk'ün Manevi Kızı Ülkü Adatepe Oldu. Ülkü Adatepe'yi Salon'da Gören Bir Çok Vatandaş Ayakta alkışladı. Ülkü Adatepe ''Bu Benim Şanlıurfa'ya ilk gelişim, Şanlıurfa'da Şanlıurfa'lılarla olmaktan büyük mutluluk duyuyorum dedi.

Bugün DSİ Konferans Salonunda Şanlıurfa Sosyal Bilimler Lisesi'nin düzenlemiş olduğu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anma proğramında; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşma (Okul Müdürü Aziz Çiftçi), Atatürk'ün Askeri Kişiliği (Kurmay Yzb. Mahmut Tura), Ders "O" ( Şarkı-Slayt), 10 Kasım Mektupları (Şiir-Öğrenciler), 1881... (Tarih Öğretmeni Mustafa Hakkı Avcılar), Ya Olmasaydı (Drama Proğramında canlandırma olarak bir anne bir çocuğunun arasında geçen drama proğramına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Manevi Kızı Ülkü Adatepe Konuk oldu. Burda Mustafa Kemal Atatürk'le geçen Yıllarını anlatan ülkü Adatepe '' Ben henüz 6 veya 7 Yaşlarında iken Mustafa kemal atatürk ile geçen anılarımı sizleri paylaşmak istiyorum, Benim babam hiç bir dinsiz değildir, annem 5 vakit namaz kılardı, babam evet doğru içki içerdi ama öyle sabahtan akşama kadar değil, arada sırada içerdi, babam vatanını seven biriydi, vatanı uğruna canını feda edecek kadarda cesur ve yürekliydi, sizlerden ricam lütfen bu tür yanlış konuşmalara aldanmayınız inanmayınız, babam dinsiz değil, alkolik değildir dedi. Atatürk'ün Manevi kızı Ülkü Adatepe'nin konuşmasından sonra, Sosyal bilim lisesinin düzenlemiş olduğu Atatürk ölmedi şarkını küçük bir öğrenci arkadaşlarında birlikte söyledikten sonra bir drama proğramı yayınlandı. ve Daha sonra Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç Konuşmasında; ''  Atatürk’ü anmanın üzüntüsüyle bir araya geldiklerini söyleyerek, “Bütün yurdumuzda Cumhuriyetimizin kurucusu Kurtuluş Savaşının kahramanı, Büyük insanı; rahmetle, minnetle; arkadaşlarıyla beraber bütün şehitlerimizi andık. Sosyal bilimler Lisemiz çok güzel sürpriz yaparak Gazinin son hatırasını Şanlıurfa’ya çağırdı. Hepiniz adına kendisine öncelikle hoş geldiniz diyorum. İlimizi şereflendirdi, kendisini tanımaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum” dedi.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in, kurulduğu o dönem için ileri bir adım olduğunu ifade eden Vali Güvenç, “Gazinin kurduğu cumhuriyet demokratik, laik, sosyal, hukuk devletimiz o dönem için ileri bir adımdı, bugün için de dünyada alternatifi olmayan tek devlet düzeni. Bugün Cumhuriyetimiz, demokrasimiz dünkünden daha kurumsallaşmış ve halkımız Cumhuriyeti özümsemiştir. Birlik beraberlik içerisinde doğulusu batılısı, güneylisi kuzeylisi Atatürk nasıl tüm insanlarımızı kucaklamıştı bugün de tüm insanlarımızı kucaklayarak, birlik beraberlik içerisinde ve kardeşlik içerisinde bu devleti ilelebet yaşatacağız ve bu devlet önümüzdeki dönemde dünyanın lider ülkelerinden biri olacaktır. O zaman da gazinin ruhu daha da şah olacaktır” şeklinde konuştu.
DSİ XV. Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen anma programına Vali Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Eşi Gül Fakıbaba, 20 Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Veli Tarakçı, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenci, öğretmen ve vatandaşlar katıldı.  Daha sonra Vali Celalettin Güvenç, Atatürk'ün Manevi Kızına Şanlıurfa Hatırası olarak bir hediye takdim etti. Şanlıurfa Sosyal Bilimler lisesi ile birlikte Toplu bir fotoğtaf çektirdikten sonra DSİ Konferans Salonundaki Proğram sona erdi.

Abdullah TOPRAK
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Trump'tan Gülen'in iadesiyle ilgili talimat!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık