Ana Sayfa Siyaset ASKON Urfa Başkanı ‘idam’ istedi

ASKON Urfa Başkanı ‘idam’ istedi

ASKON Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin yaptığı açıklamada, çocuk istismarı ve cinayeti faillerine ‘idam cezası’ istediğini dile getirdi.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2018 Pazar 00:15
ASKON Urfa Başkanı ‘idam’ istedi

Ankara'nın Polatlı ilçesinde 22 Haziran'da kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın öldürülmesinin ortaya çıkışının ardından kamuoyunda yükselen ‘idam’ seslerine Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin de destek verdi.

Bu tür suçlarda cezaların caydırıcı olması gerektiğini ifade eden Şahin, “Acımız çok büyük. Allah’tan Eylül yavrumuzun ailesine sabırlar diliyorum.Çocuk istismarı ve cinayetlerine karşı devletimiz bir an önce, toplumun talebi olan idam cezasını getirmeli” diye konuştu.

Şahin, “Bu kaçıncı çocuk ölümü? Küçücük bebeklere sapıklık yapan bu canileri hala besleyecek miyiz? Ülkemizde son zamanlarda artan çocuk tecavüzü ve cinayet olaylarına hepimiz şahit olmakta ve üzüntüden öteye gidememekteyiz. Bu insanlara verilebilecek en ağır cezanın verilmesinden yanayım. Çocuk tecavüzü ve katillerinin ölüm cezası ile cezalandırılmalarını istiyorum. Bu canilerin idamı, kaybettiklerimizi geri getirmeyecek ancak, belki bundan sonra böylesi acı ve ızdırap veren olayların yaşanmasını önleyecektir” diyerek sözlerine son verdi.

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Erdoğan sert konuştu: Bedelini ödersiniz!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık