Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Artık Paranızında Hesabı Sorulacak

Artık Paranızında Hesabı Sorulacak

Devlet, harcadığı paraya kaynak gösteremeyen hakkında yasal işlem başlatacak.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Artık Paranızında Hesabı Sorulacak
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Artık vergi mükellefine ‘nereden buldun?’ yerine ‘yaptığın harcamanın kaynağı ne?’ diye sorulacak. Amaç, vergiyi tabana yaymak.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vergi sistemini baştan aşağı değiştirecek bir çalışmanın yıl sonuna kadar Meclis'e getirileceğini söyledi.

Çallışmayla ilgili ipuçları veren Şimşek, harcamasını izah edemeyen her mükellef için işlem başlatılması gerektiğini dile getirdi.

VERGİDE KÖKLÜ REFORM

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda milletvekillerinin sorularını yanıtlarken, vergi sistemindeki köklü değişikliğin de sinyalini verdi.

Şimşek, vergilendirmeyle ilgili reform çalışmasının yıl sonuna kadar Meclis'e getirileceğini söyledi.

"NEREDEN BULDUN DEĞİL, KAYNAĞI NE?"

Batıda asıl gelirin dolaysız vergiler olduğunu söyleyen Maliye Bakanı, "Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği vergi sistemlerini örnek alacaklarını" dile getirdi.

Yeni vergi sisteminde mükellefe ‘nereden buldun?’ yerine ‘bu harcamayı nasıl yaptın?’ sorusunun yöneltileceğini söyleyen Şimşek, 10 liralık geliri olan bir kişinin 100 bin liralık harcama yapması durumunda, idarenin kanıtlama yoluna gitmeksizin işlem başlatmasının yolunu açacaklarını belirtti. Şimşek bu düzenlemenin bile tek başına vergiyi tabana yayacağını savundu.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık