Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel AÖF’e 22 Yeni Bölüm Geliyor

AÖF’e 22 Yeni Bölüm Geliyor

Açıköğretim Fakültesi Uluslararası İlişkiler, Felsefe, Sosyoloji gibi 22 yeni bölüm daha açılıyor.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
AÖF’e 22 Yeni Bölüm Geliyor
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
Açıköğretim Fakültesi Uluslararası İlişkiler, Felsefe, Sosyoloji gibi 22 yeni bölüm daha açılıyor. Kayıtların silinmesi ise tarih oluyor

Üniversitelerin örgün bölümlerine yerleşemeyenlerin tercih ettiği Açıköğretim bölümleriyle ilgili Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli'den 2 müjde geldi. Sürmeli, 7 lisans ve 33 ön lisans programıyla eğitim veren Açıköğretim Fakültesi'nin 2009-2010 öğretim yılında 5'i lisans 17'si ön lisans olmak üzere toplam 22 yeni bölümün açılacağı müjdesini verdi. Lisans bölümlerine ek olarak Uluslararası İlişkiler, Felsefe, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Konaklama ve İşletme Yönetimi bölümlerinin de ekleneceğini belirten Sürmeli, ön lisans programlarına farklı alanların ekleneceğini açıkladı.

KAYITLAR SİLİNMEYECEK

Bu bölümler arasında Menkul Kıymetler, İşletme Yönetimi, Spor Yönetimi, Adalet, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Elektrik Enerji Üretim, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Lojistik, Medya ve İletişim, Radyo ve TV Programcılığı yer alıyor. Rektör Sürmeli, bundan böyle öğrencinin kendi isteği dışında kayıt silmenin söz konusu olmayacağı müjdesini de verirken '2 yıl üst üste kayıt yenilemeyen öğrencilerin kayıtları artık silinmeyecek. İsterseniz 6 yıl sonra kaydınızı yenileyebilirsiniz' dedi.

İŞLETMECİLER DAHA BAŞARILI


Prof. Dr. Fevzi Sürmeli öğrenim sürelerine bakıldığında İktisat Fakültesi'nden mezun olanların yüzde 32'sinin 4 yılda, yüzde 25'inin 5 yılda okullarını tamamlarken, İşletme Fakültesi'nden mezun olanların yüzde 37'sinin 4 yılda, yüzde 26'sının 5 yılda mezun olduğunu bu verilere bakıldığında işletme öğrencilerinin iktisat öğrencilerinden daha başarılı olduklarını dile getirdi.
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık