Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Anaokulu Öğrencilerinden Engellilere Destek

Anaokulu Öğrencilerinden Engellilere Destek

Şanlıurfa’da Şehitlik Anaokulu Öğrencileri, engellilere yönelik düzenlenen “Plastik Kapak Toplama Kampanyası’na katılarak örnek bir davranış sergilediler.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Anaokulu Öğrencilerinden Engellilere Destek
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Yaşları 4–6 arasında değişen miniklerin engellilere “Umut Olma Yolunda” yaptıkları bu örnek davranış büyüklerin takdirini toplarken, miniklerin topladıkları plastik kapaklar Şehitlik Emin Çavuş Polis Merkezi’ne teslim edildi.
Şehitlik Anaokulu’nun belki de görünüşleri küçük, ancak kalpleri bir o kadar büyük öğrencileri, Okul Müdürü Kenan Sincar’ın öncülüğünde, öğretmenlerinin ve velilerinin yardımıyla destek oldukları kampanyada kısa sürede çok sayıda plastik kapak topladılar.

İhtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye almak amacıyla başlatılan, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ve Bedensel Engelliler Derneği Şanlıurfa Şubesi işbirliğinde yürütülen “Umutları Çöpe Atmayalım” kampanyasına bir nebze de bizim katkımız olsun” düşüncesiyle hareket eden Urfalı miniklerin topladıkları kapaklar belki de bir engelli için umut oldu.

Toplumda her vatandaş gibi engelli vatandaşlarında yaşam hakkı bulunduğunun unutulmaması gerektiğini hatırlatan Şehitlik Anaokulu Müdürü Kenan Sincar, “Unutmamalıyız ki bizlerde bir gün engelli olabiliriz. Biz bu duyarlılığı oluşturmak amacıyla böyle önemli bir kampanyaya destek vermek istedik. Başta okul velileri olmak üzere öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu kampanya ile şunu öğrencilerimize aşılamak istedik. Engellilere gereken önemi küçük yaştan vermeliyiz. Bu bilinci minik yaşlarda verdiğimiz takdirde büyüdüklerinde engellilere karşı daha duyarlı olacaklarından endişeniz olmasın” dedi.

Minik öğrencilerin ve velilerinin desteği toplanan bir kısım plastik kapak, Şehitlik Anaokulu Görevlisi Mehmet Çevrim tarafından Şehitlik Emin Çavuş Polis Merkezi’ne teslim edildi.


Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık