Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel 'Alo Boğa Kaçtı' Hattı

'Alo Boğa Kaçtı' Hattı

Belediyeler, kaçan kurbanlıkları yakalamak için önlemler almaya başladı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
'Alo Boğa Kaçtı' Hattı
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
İlkadım Belediyesi, "153 Alo Boğa Kaçtı" hattını yeniden devreye sokarken, kaçan kurbanlıkları yakalamak için motorize ekip oluşturdu. Kurban pazarlarında 24 saat nöbet tutan motorize ekiplere uyuşturucu iğne atabilen silahlar da dağıtıldı.

Zabıta Müdürlüğü bünyesinde kurulan motorize ekiplere, Çatalarmut Kurbanlık Pazarı’nda, kurbanlık kaçması durumunda neler yapılabileceğine ilişkin tatbikat yaptı.

Tatbikatta, serbest bırakılan boğa, zabıta ekipleri tarafından yakalanmaya çalışıldı. Yakalama sırasında ilginç görüntüler yaşandı. Boğa, uyuşturucu iğne atılarak yakalandı.

Tatbikatı takip eden İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Yunus Sandallı, her Kurban Bayramı’nda ülke genelinde bildik manzaralarla karşılaşıldığını söyledi. Kaçan kurbanlıkların çevreye zarar vermemesi için motorize ekipler kurduklarını belirten Sandallı, "Bu ekiplerimize tatbikat yaptırıyoruz.

Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında ekiplerimizi hazır hazır hale getirip, hiçbir tehlikeye meyil vermeden kurbanlığı yakalamış olacağız.

Vatandaşlarımız sadece kurbanlıkları kaçtığı zaman değil, kaçma ihtimali olan kurbanlıklarını pazar yerinden kesim yerine götürmemiz konusunda da bizlerden yardım talep edebilirler. Bu konuda kötü bir olay yaşanmaması için her türlü tedbiri aldık" dedi.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Trump'tan Gülen'in iadesiyle ilgili talimat!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık