Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Ali Dede'yi Unutmadılar

Ali Dede'yi Unutmadılar

Karaköprü Belediyesi tarafından düzenlenen Ali Dede Hayratı programı kapsamında Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ve Meclis üyeleri Balıklıgöl yerleşkesinde bulunan Şeyh Ali Dede türbesini ziyaret etti

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:25
Ali Dede'yi Unutmadılar
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Karaköprü Belediyesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Ali Dede Hayratı programı kapsamında bugün ilk olarak Balıklıgöl yerleşkesinde bulunan Şeyh Ali Dede türbesine ziyaret ile başladı. Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Başkan yardımcıları, Meclis üyeleri ile birlikte Şeyh Ali Dede’nin türbesine gelerek önce dua okudular daha sonra Başkan Çiftçi, burada yaptığı açıklamada “Şeyh Ali Dede, Karaköprü için çok önemli bir zat ve manevi bir şahsiyettir, Karaköprü’ye paylaşmayı hayrat yapmayı seven ve vasiyet eden bir zattır, 1992 yılına kadar halkımız bu vasiyeti yerine getirmiş, 1992 yılından itibaren de Belediyemiz bu vazifeyi üstlenmiştir, yarın saat 12:00-14:00 arası yapılacak olan hayrata tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.     ŞEYH ALİ DEDE KİMDİR:

Şeyh Ali Dede 1600’lü yıllarda Şanlıurfa’ya gelir, Karaköprü’de yaşar. Sultan IV. Mehmet Han 30 Kasım 1651 tarihli bir beraat ile Ali Dede’ye bugün Karaköprü olarak bilinen beldeyi bağışlar. Hayır sahibi zat senenin belli günlerinde beldede yaşayan ve gelen misafirlere hayrat yapar. Beraatle kendisine verilen Karaköprü’nün kullanımına karşılık her yıl hayratın yapılmasını vasiyet eden zatdır.


Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık