Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Asayiş Akçakale'deki Kadın Öğretmen Psikolojik Tedavi Görüyor

Akçakale'deki Kadın Öğretmen Psikolojik Tedavi Görüyor

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesinde taciz iddiasıyla gündeme gelen okul, okul idarecileri ve bazı öğretmenlerin soruşturma geçirmesinin ardından o öğretmenlerden birinin annesi ilginç iddialarda bulundu.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2018 Çarşamba 09:53
Akçakale'deki Kadın Öğretmen Psikolojik Tedavi Görüyor
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Yaklaşık iki ay önce  " Akçakale'de Kız Öğrencilere Taciz İddiasının Perde Arkası" başlıklı haberinin altına yorum yaparak mesajını ulaştıran soruşturmaya tabi tutulan öğretmenlerden birinin annesi kuzuna iftira atıldığını olayın aslının aslında iddia etti. Kızının şuan psikolojik tedavi gördüğünü iddia eden anne kızının olayın içinde olmamasına rağmen olayın içine çekildiğini ileri sürdü.

Öğretmenin annesi olduğunu ileri süren ve " Akçakale'de Kız Öğrencilere Taciz İddiası" ile ilgili  habere yazdığı yorumda şu mesajı aktardı;

KIZIM  PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRÜYOR

"Lütfen bir haberi yazarken dikkatlice yazın. Ben mobbing uygulanan hocanın annesiyim. Kızıma atılan iftiralardan, yapılan mobingten kızım psikolojik tedavi görmektedir. Benim kızımın gezi ile alakası yok. Yalnız bir hocamız ailelerinden izin alıp hafta sonu götürmüştür. Asla kızım bu gezide yoktur. Kızıma iftira atıyorlar.Bunu giden öğrencilerde biliyor.

İŞİN İÇİNDE TOKATTA VAR

Asıl olay sapıtılıyor.Olay bir başka hocanın attığı tokattı örtmek için yapılan taktiktir. O tokattan dolayı olay karakola intikal etmiş öğrenciler orda ifade vermişlerdir. Bizim hocalar orda verilen ifadelere vakıf değiller. Asla ve asla da kızım ile öbür hoca müdürlerine iftira atmamışlar. Ama bu yalan onlara dayatılmaktadır. Bu iki hocamıza yapmadıkları haksızlık kalmadı.

KARŞILARINDAKİNİN BAYAN OLDUĞUNU UNUTMUŞLAR

Bunu kızlarımızı dinlemeden ilçe milli eğitim müdüründe desteklemiştir. Kızıma ceza olarak okul müdürünün köyüne göndermiş.Adeta ezmek için ellerinden geleni yapmışlardır. Karşılarındakilerin bir bayan olduğunu unutmuşlar. Adeta buda yetmiyormuş gibi atmadıkları iftira kalmadı. Gene de kızım ile öbür hoca saygısızlık yapmadan haklarının aramak için son çareyi kanunen aramaya gitmek mecburiyetinde bırakıldılar.

KIZIM TEHDİT BİLE ALIYORDU

Kızım tehdit bile alıyordu. Ben bir anne olarak doğruyu yazmak ihtiyacı duydum. Çünkü kızıma öbür hocaya yapılan haksızlık bizi ailesini de üzmüştür. Adalete ve Allaha güvenimiz sonsuzdur.Er geç adalet yerini bulacaktır. Son olarak bunu derim (Meyve veren ağaç taşlanır) bu hocalarımızın başarıları da ortada."

PEKİ TACİZ İDDASI GÜNDEME GELDİĞİNDE NELER YAŞANMIŞTI

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde bir okulun yatılı yurdundaki  Kız Öğrencilere Taziz iddiasıyla başlayan olayın perde arkasında 2 bayan öğretmenin, idareden ve öğrenci velilerinden izinsiz öğrencileri geziye götürmesi ile başlamıştı. Bu olay tartışmaya dönüşmüştü. Tartışma, okul idaresi ile iki bayan öğretmenin arasını açınca olay büyümüş ve müdürün kız öğrencileri taciz ettiği dedikodusuna kadar varmıştı. Dedikodu önce Akçakale'de daha sonra Şanlıurfa'da hızla yayılmaya başlamıştı. Güvenlik güçleri olayı araştırmak için harekete geçmiş Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü de konu hakkında soruşturma başlatmıştı.İki Öğretmenin görev yerleri de değiştirilmişti.

 

 

 

 

urfadasin

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da 4 yaşındaki çocuğun acı sonu!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık