Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Asayiş Akçakale'de Kız Öğrencilere Taciz İddiasının Perde Arkası

Akçakale'de Kız Öğrencilere Taciz İddiasının Perde Arkası

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde bir okulun yatılı yurdundaki Kız Öğrencilere Tazic iddiasıyla başlayan olayın perde arkasında 2 bayan öğretmenin, idareden ve öğrenci velilerinden izinsiz öğrencileri geziye götürmesi ile başlayan tartışma çıktı.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2017 Perşembe 12:22
Akçakale'de Kız Öğrencilere Taciz İddiasının Perde Arkası
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu tartışma okul idaresi ile iki bayan öğretmenin arasını açınca olay büyüdü ve müdürün kız öğrencileri taciz ettiği dedikodusuna kadar vardı. Dedikodu önce Akçakale'de daha sonra Şanlıurfa'da hızla yayılmaya başladı. Emniyet olayı araştırmak için harekete geçerken Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü de konu hakkında soruşturma için düğmeye bastı.

İddiaya göre olay şöyle başladı; Akçakale'de bir okulda 2 öğretmen yatılı öğrenci olan kızları, idareden izinsiz geziye götürdü.İdare de bu olaya kızıp öğretmemelere mobing uygulayıp tavır aldı. İki bayan öğretmenle okul müdürü arsında başlayan bu sürtüşmenin sonun da yatılı kalan kızların yurdunda aynı zamanda belletmenlik yapan 2 bayan öğretmenin yurttaki belletmenliği iptal edildi.İdareciyle, iki bayan öğretmenin sürtüşmesi bununla da sınırlı kalmadı. İki bayan öğretmen yaşanan bu gelişmelerin ardından Akçakale'nin farklı köylerine gönderildi.İki bayan öğretmen yaşadıkları bu sorunu Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne taşıdı. Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise olayla ilgili soruşturma başlattı. İki öğretmenin, idareden ve öğrenci velilerinden izinsiz öğrencileri geziye götürmesi suç olduğu belirlenirken okul idaresinin de iki öğretmene yasal prosedürleri uygulamak yerine mobing uygulaması ve tavır alması etik bulunmadığına kararına vardı.Olayla ilgili soruşturma ise devam ediyor

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da fuhuş operasyonu! 16 gözaltı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık