Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa AKÇAKALE AK PARTİ’YE %90’IN BEDELİNİ AĞIR ÖDÜYORUZ

AK PARTİ’YE %90’IN BEDELİNİ AĞIR ÖDÜYORUZ

Şanlıurfa’da Ak Parti’ye en yüksek oy dilimini veren Akçakale ve Harranlılar bunun bedelini ağır ödüyor.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2016 Salı 23:21
AK PARTİ’YE %90’IN BEDELİNİ AĞIR ÖDÜYORUZ
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Yıllardır hizmette en son sıralarda yer alan ve eğitim kalitesinde de bir türlü çıtayı yükseltemeyen Akçakale ve Harran bölgesi bu kez çamur deryası yollar yüzünden kırsal mahallelerdeki öğrenci ve öğretmenler okullarına ulaşmak için adeta bin dereden su getiriyor.

1300 nüfuslu olan Yukarıderen Kırsal Mahallesi ilk ve ortaokula sahip okulun 530 öğrencisi var ve Harran ilçesine bağlı Seferköy kırsal mahallesinden ayrıca Aşağıderen kırsal mahallesinden de öğrencileri olan okulun 25 öğretmeni mevcut. Öğretmenlerin çoğu 12 Km uzaklıktaki Akçakale’de ikamet ettiklerinden her gün gidip gelmek zorunda kalıyorlar.

Geçtiğimiz aylarda ilçe ve il merkezi ile bağlantısı olan köprünün yıkılması ile gündeme gelen mahalle bu kez yollarıyla gündeme geldi.

Daha önceden SODES kapsamında yolu asfaltlanan köyün yıllardır hiçbir bakım ve onarım yapılmayan yolların durumu içler acısına dönerek çamur deryasına döndü. Sabahları komşu kırsal mahallelerden ve ilçe merkezinden gelen öğretmenler mahallenin ortasında bulunan okullarına yetişmek için adeta bin dereden su getiriyor.

Yağışların başlamasıyla birlikte yollarının çamur deryasına döndüğünü dile getiren köylüler, yollarının yıllardır yapılmadığını seçilmişlerin kendilerini seçimden sonra terk ettiğini dile getirerek, yağışların başlamasıyla birlikte yollarımız çamur deryasına döndü ve sabahları okula gelecek olan öğretmenlerimizi traktörlerle karşılayarak araçlarının batmaması için nöbet tutmaya başladık.

Bazen bu gün hocalarımızın aracı Aşağıderen Mahallesi’nde batmış ve derse geç kalmamak için ayakkabılarını çıkarıp yayan olarak birkaç km çamurda yürümüşler. Daha sonra bizler gidip çamura saplanan araçlarını çıkardıklarını dile getiriyor.

Aşağıderen mahallesinden İsmail Ceylan isimli vatandaş “Biz sesimizi yıllardır duyurmaya çalışıyoruz, ancak kuzu gibi kim çıkarsa çıksın sırf Erdoğan için Erdoğan’ın hatırına Ak Parti’ye oy veriyoruz. Seçilmişlerimiz bu durumu çok iyi bildiği için bizleri hesaba dahi almıyorlar. Yıllardır hizmet yapacağız deyip seçimden seçime gözümüzü boyuyorlar. Artık bu işe bir çare bulmak lazım. Ben çocuklarımı kışın bu gidişle okula gönderemeyecem. Zaten okul komşu mahallede hergün git gel zor oluyor, üzerine çamurlu yol, hem de kanal yolu yavrularımıza bir şey olursa biz ne yaparız.”

Derken, Yukarıderen Mahallesi’nden Ali Bulut “Ak Parti’ye %90 oy vermemizin bedelini ağır ödüyoruz. Her seçim gibi geçtiğimiz seçimde de bizlere bir boynuz daha atıldı. Boynuzlarımız artık tavana değmekte. Ne yol, ne alt yapı, ne iş nede bir göz boyaması var. Köprümüz yıkıldı aylarca internetlere yazdık.hergün bir vekil çıkıp köprüyü yapıyoruz dedi ne hikmetse köprü yılan hikayesine döndü. Aylarca köprünün yapımı sürdü. Bu gün geleceğiz, yarın geleceğiz deyip aylarca kandırdılar. 2 haftada millet gökdelen dikiyorken, bizim köprümüz 4 ayda bitti. Şimdi okul açıldı, köyümüzün dibinden Suriye’ye giden tahliye kanalı var 50 metre genişliğinde bu tahliye kanalının temizlenmesi ile yollarımız çamurlaştı. Eskiden bu kadar çamur olmuyordu. Lakin bu tahliye kanalının temizliği ile tahliye kanalından çıkartılan toprak yollarımıza döküldü. Yollarımızı kapattı.

Biz Erdoğancıyız bunu herkes bildiği için bize sürekli ikinci sınıf muamelesi yapılıyor. Biz Erdoğancı değil de Nihat Çiftçi desek yolumuz hemen yapılır. Ama kimse kusura bakmasın biz Erdoğan için Ak Parti’ye oy veriyoruz. Bunu herkes bildiği için hesaba alınmamaktayız. Erdoğancı olmak Şanlıurfa’da suç olmasaydı ilk hizmetler Akçakale ve Harran’a gelirdi.

Büyükşehir hizmetlerini HDP’ye oy veren bölgelere götürmek için çaba sarf etmekte bunun sebebi herhalde bölgenin komple Ak Partili olmasından dolayıdır. Türkiye’nin Ak Parti’ye en çok oy veren ilçeleri Akçakale ve Harran’dır. Şanlıurfa’da hangi ilçeler bu kadar fazla oy getirdi? Bunun biz artık Şanlıurfa’daki seçilmişlere değil Erdoğan’a ellerimizi açıyoruz. Ne olur Reisi Cumhurumuz bize yardım edin. Okulda okuyan çocuklarımız var her gün elektriklerimiz kesiliyor, çocuklarımızın elbiseleri sürekli kirleniyor, paçaları su ve çamur şeklinde geliyorlar. Hasta oluyorlar, biz kendimizi umursamıyoruz artık ama çocuklarımız bizim canımızı bizden daha çok yakıyor. Yolumuz yapılırsa sayenizde yapılır...” Şeklinde konuşarak dertlerine derman aradılar...

 

Haber - Yakup Aslan

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık