Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Siyaset AK Parti'den Celal Kılıçdaroğlu'na ret!

AK Parti'den Celal Kılıçdaroğlu'na ret!

AK Parti, yaptığı açıklamada Celal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı üyelik başvurusunun etik nedenlerle kabul edilmeyeceğini belirtti...

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2017 Salı 05:49
AK Parti'den Celal Kılıçdaroğlu'na ret!
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'ye üyelik başvurusunun 'etik nedenlerle' kabul edilmeyeceği belirtildi.

Ajansların aktardığı bilgide; AK Parti'den yapılan yazılı açıklamada, bazı internet siteleri ve sosyal medyada "Celal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'ye üye olduğu" yönünde haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.

Söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, "Parti Tüzüğümüzün ve Teşkilat İç Yönetmeliğimizin üyelikle ilgili kurallarına göre, üyelik için talep formu doldurmak, üyelik kaydı anlamına gelmemektedir. Etik ölçütler itibarıyla, ismi geçen kişinin üyelik işleminin tekemmül ettirilmesine olumlu bakılmamaktadır. Talep formunu alan, üyelik işlemi gerçekleşmeden süreç ikmal edilmiş gibi açıklama yapan ve bunu kamuoyuyla paylaşan ilçe başkanımız, özensiz ve dikkatsiz davranışı sebebiyle sözlü olarak uyarılmıştır. İlgili kişinin AK Parti'ye üyelik talebi, etik nedenlerle kabul edilmeyecektir. AK Parti, kuruluşundan bugüne üyelik çalışmalarını titizlikle yürüten ve belli ilkeler ışığında bu başvuruları karara bağlayan bir partidir. Bu çerçevede şu hususu özellikle belirtmekte fayda var; AK Parti, hiç kimsenin şahsi hesaplaşmasına zemin yapılacak bir parti değildir. Partimiz aynı şekilde aile mahremiyetinin korunmasına da büyük bir önem vermektedir" ifadelerine yer verildi.

 

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlı Bilim Teknik Koleji
Bu habere de bakabilirsiniz

AKDENİZ MHP'DEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık