×
×
Ekonomi
Ak Parti'de yeni lider böyle seçilecek!
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Erdoğan'ın ardından partinin başına geçecek yeni isimle ilgili konuştu.
28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “liderlik sorunu yaşanmaz” dediği Başbakan Tayyip Erdoğan sonrası için, “Yarışacağız, başarılı olan kazanacak” dedi.

 

Arınç, “Biz bu partinin tüzüğünü, programını yazarken yarışmacı siyaset üslubunu benimsedik. Yarışmacı siyaset. Siyasette kimsenin önü kapalı olmayacak” açıklamasını yaptı.

 

Arınç, Habertürk’te katıldığı yayında, 3 dönem yasağı nedeniyle milletvekilliği görevi bittiğinde yeniden aday olamayacağını anımsatarak, “AK Parti’ye bağlı kalacağım ama milletvekili ve bakan olmak, belediye başkanı olarak da görev yapma niyetinde değilim” açıklamasını yineledi. Arınç, Erdoğan sonrasına ilişkin de şu değerlendirmelerde bulundu:

 

“Yalnız şuna dikkat etmemiz lazım. Türkiye’de siyaset, liderlerin, genel başkanların karizmasıyla, gücüyle beli bir noktaya gelecektir. Bu bizim halkımızın yapısında da var, dünya siyasetinde de var. Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’de bir halk kahramanı olduğunu söylemeliyim. Bu bir genel başkanlığın ötesinde büyük bir liderlik gösterisidir. Herkesin, onun bu dominant faktörü karşısında, özellikle muhalefetin işi çok zor. Eziliyorlar, onunla yarışamıyorlar, onunla başa çıkamıyorlar. Ölümlü ve fani bir hayatın içindeyiz. Sadece bir şahsa bağlı olarak bir iş yürüyecekse, ‘Ağaca dayanma kurur, insana dayanma ölür’ diye bir atasözü var. İnsanlar belli bir noktaya kadar görevlerini yaparlar ama zaman içerisinde kurumsal kimliğin güçlenmesi lazım ki arkadan gelenler onu daha da ileriye götürsünler."

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı