Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel AK Parti'de Uludağ Yeniden Başkan (VİDEO)

AK Parti'de Uludağ Yeniden Başkan (VİDEO)

Şanlıurfa'da bugün saat 11:00'de DSİ Konferans Salonunda Yapılan AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları 3.Olağan Kongresinde Osman Uludağ yeniden başkanlığına seçildi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
AK Parti'de Uludağ Yeniden Başkan (VİDEO)
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları 3. Olağan kongresi bugün Şanlıurfa Milletvekilleri ve partililerin katılımı ile DSİ Konferans Salonunda gerçekleşti. Tek liste ile yapılan kongrede Av. Osman Uludağ güven tazeleyerek devam dedi.
İl Yönetiminden Ahmet Aslan, Gençlik Kollarından Mehmet Çalışkan, Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK üyesi Samet Özdemir, Genel Merkez Gençlik Kollarından Zeynep Müjde Sakar, oy birliği ile divan teşekkülüne seçildiler. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan kongrede dilek ve temenniler konuşması oldu.
Kürsüye ilk olarak gelen Gençlik Kolları Başkanı Av. Osman Uludağ, son günlerde yaşanan terör olaylarına değinerek; “Öncelikle Hakkari Çukurca’da Milletimizi derinden üzen hain saldırı sonucu hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan Rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu saldırılar bizleri yıldırmamış, aksine birlik ve beraberlik içinde kalmamız gerektiğinin önemi bir kez daha ortaya koymuştur. Bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Milletimizin başı sağolsun” dedi.
Başbakanın gençlere verdiği önemi hatırlatan Başkan Uludağ; “Biz gençler olarak Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan‘ın bizlere açmış olduğu bu yolun Halka hizmet Hakka hizmet olduğunu bilerek hareket etmeye kararlıyız. Büyük üstadımızın da dediği gibi ‘Siyasette gençlere yer vermek ustalığın şiarındandır’ sözünden aldığımız bu ilhamla dürüstlüğümüzden ödün vermeden her geçen gün hedeflerimizi daha da büyüterek ilerliyor ve geleceğe daha ümitle bakıyoruz. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan siz değerli AK Parti ailesine ve tüm misafirlerimize teşekkür eder, kongremizin bizlere, teşkilatımıza ve memleketimize hayırlar getirmesini temenni ederim” dedi.
 
DOÇ. USLU; DEMOKRASİ KAZANACAK

Kürsüye gelen Şanlıurfa Milletvekili ve MKYK üyesi Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu; terör olaylarının kimseye yarar sağlamayacağını ifade etti. Uslu; “Bu ülkede artık kimse ayrımcılık yapamıyor. Ayrımcılık bu ülkenin bir karış toprağında bile kendini gösteremiyor. Okullarda kılık kıyafetinden dolayı kimse ayrımcılığa uğramıyor. Ülkenin her karışında eşitlik geldi. Ülkenin en yüksek temsiliyet makamına artık 25 yaşındakiler de temsil ediliyor. Bakın mevcut parlamentoya bunu biz gerçekleştirdik. Bu ülkede demokrasi kazanacak, halk kazanacak. Bu ülkede özgürlük kazanacak” dedi.

Hedeflerinin olduğunu ifade eden Doç. Uslu; “Bu parti hergün yeniden daha da güçlenerek ve sizler de doğru tercihlerle destek vererek yarının inşasında büyük katkılar sunuyorsunuz. Yeni Türkiye’yi işte bu kadrolar inşa ediyor. İlklerin, enlerin partisi olarak cumhuriyet dönemince üst üste 3 defa seçim kazanan tek partidir. İlkelerimizden ödün vermeden sivil ve özgürlükçe anayasa ile hedef 2023’e emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.
Kongrelerin önemine dikkat çeken Doç Uslu; “AK Kadrolar her kongre öncesi kendilerini yenileyerek daha güçlenerek yeni ve daha iyi işlere imza atacağını biliyoruz. Bu kongrenin de bu anlamda Başkan Osman Uludağ ve gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum. 
 
AKMAN; SİVİL ANAYASAMIZ OLACAK

Kürsüye gelen Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Yahya Akman ise terör saldırılarına değindi.

Son terör olaylarına değinen Akman, yaşanan terör olaylarının gerçekle bağdaşmadığını ve bir zamanlar şu OHAL uygulaması kalksın, çifte uygulama olmasın diye hayal ediyorlardı dedi. Akman; Bundan 20 yıl önce terör gerekçesi olarak kullandığı argümanların tamamen değiştirdiklerini belirtti. Akman, Tam sivil anayasa çalışmaların başladığı günde terör olayların artması manidardır. Allahın izniyle bu komisyondan sonra benimde içinde bulunduğum Anayasa Komisyonuna gelecek ve ardından TBMM’de oylamaya gelecektir. 12 Eylül 2010’da yapılan Referandum oylaması gibi bu yeni anayasa da oylama ile kabul edilerek özgürlükler ülkesi, kişi başı gelirin 25 bin dolar olduğu, Avrupa Birliğin bizi arzuladığı hedefimize ulaşacağız” dedi. 
 
KAÇAR; KENETLEYEREK TERÖRÜ BİTİRECEĞİZ

Mahmut kaçar ise Türkiye Cumhuriyeti tarihince ilk defa irade ortaya koyan bir hükümet olduğunu belirterek; “Buna karşın Anamuhalefet çıkıp hükümet istifa derken, diğer muhalefet ise OHAL Uygulaması geri gelsin diyerek terör olaylarını siyasi çıkarları doğrultusunda kullanıyorlar. Oysa iktidarıyla muhalefetiyle ve sivil toplum kuruluşları ile kenetleyerek terörden kurtulabiliriz.

Hükümet olarak güvenlik tedbirleri alıp, yeni sivil ve özgürlükçü anayasa ile 2023 büyük Türkiye hedefimize ulaşacağız” dedi. 
 
EĞİLMEZ; GENÇLER FİDANLARIMIZDIR

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez ise AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere verdiği önemi bir anısı ile anlattı. Eğilmez; 12 yıl önce bir şiirinden dolayı zindana gönderilen Başbakanı uğurlarken, hukuk 2.ci sınıf öğrencisiydim. Gençler olarak “vur de vuralım, öl de ölelim” şeklinde slogan atıyorduk. Başbakanımız ‘sizin isminiz Vural değil ki vurasınız, sizin adınız Savaş değil ki ölesiniz. Siz bizim fidanlarımızsınız. Biz bu fidanlara kıymayacağız. Ve kıymadılar. Kimisi zindanlara kimisi sürgüne kimse de yasaklara gitti. Ama o gün adları Vural olanlar girdikleri seçimlerde esemeleri bile okunmazken o gün sürgüne gidenler, zindana gidenler yasakla karşı karşıya kalanlar yüzde 50 oy alıyorlar. Ülkenin yeniden imarına çalışıyorlar. Ülke için yaşadıkları acılara rağmen canla başla çalışan o insanları buradan minnetle anıyorum.

Gençlik Kollarımızın 3. olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Uzaktan yakından salonumuza gelerek bizi şereflendiren dostlarımıza, teşkilatımıza, STK temsilcilerine ve Genel Merkez teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
Kongrede AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Yahya Akman, Mahmut Kaçar, Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Karaköprü Belde Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve STK temsilcileri hazır bulundular.
Daha sonra oylamaya geçildi. 600 delegenin olduğu kongre seçimine 360 delege oy kullandı. Oyların tamamını alan Av. Osman Uludağ başkanlığındaki liste yeni dönemde görev yapacaklar.
Toplantıdan sonra Yeni Yönetim Kurulu kısa bir toplantı yaptı. Genel Merkez Gençlik Kolları Seçim İşleri Başkanı Av. Serkan Kılıçkan ve Üniversiteler bölümü başkanı Enes Şişman, Başkan Av. Osman Uludağ’a mazbatayı vererek kutladılar.


VİDEO İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık