Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa VİRANŞEHİR AK Parti Urfa Vekili'nden DEDAŞ'a sert tepki!

AK Parti Urfa Vekili'nden DEDAŞ'a sert tepki!

Uzun süre elektrik kesintilerinin yaşandığı Viranşehir'de dedaş gerilimi artıyor. Kaymakamın ardından AK Parti Şanlıurfa Milletvekili de DEDAŞ'a çattı. Vekil, DEDAŞ'a yüklenerek "Vatandaş suçlanarak kimse yükümlülüklerinden ve sorumluluklarından kaçamaz" dedi.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2018 Cuma 16:01
AK Parti Urfa Vekili'nden DEDAŞ'a sert tepki!
Kanal63.com

Viranşehir'de yaşanan ve eylemlere neden olan elektrik kesintisinde gerilim artıyor.

Esnaf ve vatandaş karanlığa mahkum kaldıkları için eylem yapıp yetkililere seslenirken ilçe kaymakamı Ömer Deveci de "En son sınanacak şey vatandaş sabrıdır!" diyerek duruma tepki gösterdi.

DEDAŞ ise yaptığı açıklamalarda "Kesinlikle elektrikle ısınmanın önüne geçilmesi ve kaçak kullanımdan vazgeçilmesi gerekmektedir" diyerek nasihatlerde bulundu. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı da tüm bu gelişmelerin ardından devreye girdi ve DEDAŞ'a sert yüklendi.

"TALİHSİZLİK..."

DEDAŞ'ın çalışmalarını yerinde incelediğine dikkat çeken Vekil Özşavlı "DEDAŞ’ın vatandaşı yatırımları engellemekle suçladığı açıklamayı bir talihsizlik olarak görüyorum. Kazılıp aylarca açık bırakılan sokaklar, enerji verilmeden sokak ve caddelerde konan panoları bizzat yerinde defalarca incelemiş biri olarak, kullanılan malzemenin dayanıksızlığını ve elektrik kablolarının enerjisiz bir şekilde aylarca açıkta bırakıldığına şahit oldum. Bir çocuğun yumruğuna dahi mukavemet edemeyecek kadar zayıf plastik panoları sokaklara savunmasız hedef gibi koyan sizlersiniz. Onları korumakla mükellef olan yine sizlersiniz. Kaldı ki o panoların büyük bir kısmı tahrip edilmiş değil yaşanan arızalardan dolayı yanmıştır. Vatandaş suçlanarak kimse yükümlülüklerinden ve sorumluluklarından kaçamaz" dedi.

 

AJANS URFA

Kanal63.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık