Ana Sayfa Siyaset Ahmet Bahçıvan AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı Oldu

Ahmet Bahçıvan AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı Oldu

Ahmet Bahçivan, Milletvekili adaylık yarışına katılmak için AK Parti Genel Merkezine müracaatını yaptı

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2018 Cumartesi 13:33
Ahmet Bahçıvan AK Parti'den Milletvekili  Aday Adayı Oldu

Milli Görüş' geleneğinden gelen isimlerden Şanlıurfa eski Belediye Başkanı Ahmet Bahçivan, Milletvekili adaylık yarışına katılmak için AK Parti Genel Merkezine müracaatını yaptı. 1994-2004 yılları arasında Şanlıurfa Belediye Başkanı olarak görev yapan Bahçivan, aday adayları arasında yerini aldı. 14 kişilik Şanlıurfa AK Parti Milletvekili aday listesinde yer almak isteyen Bahçivan, resmi başvurusunu yaptıktan sonra, yeni sistemde parlamenter olarak görev yapıp kente hizmet etmek istediğini söyledi.

AHMET BAHÇİVAN KİMDİR?

1951 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Şanlıurfa’da tamamladıktan sonra 1969 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesinde yüksek öğrenimine başladı. 1975 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesinden Elektronik Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. Üniversite öğrenimi sırasında Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) İcra konseyi üyeliği ve KTÜ Talebe Birliği Başkanlığı yaptı.Bu yıllarda 3 arkadaşıyla birlikte Milli Kaynak dergisini çıkartarak şiir ve makaleler yayınladı.

İş hayatına Meteoroloji Genel Müdürlüğü Telsiz atölyesinde başmühendis olarak başladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında Elektronik Sanayi Şube Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra İstanbul’da özel sektöre ait bir televizyon fabrikasında genel müdür olarak çalıştı. Bu görevi esnasında defalarca yurtdışına teknik seyahatlerde bulundu.

İngiltere’de mesleki ihtisas yaptı.1978 yılında Türkiye’ye dönerek o güne kadar ithalat yoluyla Türkiye’de satışı gerçekleşen küçük elektrik motorlarını üretmeye başladı. Siyasete Refah Partisinde 1991 yılında Şanlıurfa milletvekili adayı olarak girdi.1994 Yerel seçimlerinde % 45 oy alarak Şanlıurfa Belediye Başkanı seçildi.1999 yerel seçimlerinde % 42 gibi bir oy alarak yeniden Şanlıurfa Belediye Başkanlığına seçildi. 2014 Yerel seçimlerinde Şanlıurfa'dan Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. AK Partili Celalettin Güvenç'e karşı kaybetti.

Karakoyun Projesi (Ahmet Bahçivan iş merkezi/Park), İçme suyu Arıtma Tesisi, Bahçivan'ın 10 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde hayata geçirdiği projeler arasında yer alıyor.

 

Urfahizmet 

YORUMLAR
  • yorum2018-05-01 20:29:27Ahmert

    Yaw bi sen eksikti dinine yandigim Ayippp. Ayipp daha o gün Akpartinin ayağına vuruyordu

  • yorum2018-04-30 21:26:59Musa KALDI

    Rabbim her şeyin hayırlısını versin gönülden destekliyoruz Allah yâr ve yardımcınız olsun

  • yorum2018-04-29 09:10:01Huseyin sahin

    Imalat sanayiinde tuttugunu koparan bir yapısı olan ahmet abimizin simdide millete hizmet yolunda bu ozelliklerini kullanacagindan hic suphem yoktur. Ak partiyide yeniden milli gorus gelenegiyle bulusturması dilegiyle basarılar diliyorum.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Karamollaoğlu'ndan Abdullah Gül'e sitem

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık