Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Urfa Haberleri Adıyaman Çiğ Köftecisi Tereciye Tere Satacak !

Adıyaman Çiğ Köftecisi Tereciye Tere Satacak !

Çiğ Köftenin diyarı Şanlıurfa’nın göbeğinde Ömer Aybak Adıyaman Çiğ Köftecisini açıyor.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2017 Salı 01:42
Adıyaman Çiğ Köftecisi Tereciye Tere Satacak !
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

Şanlıurfa Atatürk Bulvarı Kızılay İş Hanı ile Kapaklı Pasajı arasında yakında hizmete girecek olan Ömer Aybak Adıyaman Çiğ Köfteci, çiğ köftenin diyarı Şanlıurfalılara çiğ köfte satacak.

Şanlıurfalıları kızdıracak açılışa yaklaşılırken sosyal medya hesaplarından Ömer Aybak Adıyaman Çiğ Köftecisine tepki yağdı. Bu açılışı kendilerine hakaret olarak kabul eden isimlerden biri de Şanlıurfalı Mehmet Büyükaslan . Büyükaslan, “Bütün Türkiye’de çiğ köfte denildiğine akıllara Şanlıurfa’nın gelmesine rağmen Ömer Aybak Adıyaman Çiğ Köftecisini şehrimize açması bize yapılmış bir saygısızlık olarak görüyoruz” dedi.

ÖMER AYBAK’IN ÇİĞ KÖFTECİLİK HİKAYESİ

Bu arada Adıyaman’ın Simcik köyünde dünyaya gelen Ömer Aybak İstanbul’a adım attığında 11 yaşındaydı. Farklı işler denedikten sonra 1992’de, seyyar arabasıyla kendi ürettiği çiğ köfteleri satmaya başladı. İlk yaptığı köfteler etliydi. Ama etlerin çabuk bozulma riski vardı. Etin yerine çeviz ve fındık koyarak bulguru karmayı denedi, elde ettiği lezzet beklediğinden de çok sevildi. İatanbul’un Vefa semtinde tuttuğu depoda ürettiği yeni etsiz köfteler binlerce insanın yolunun kesiştiği Eminönü ve Mecidiyeköy’de yok satıyordu. Derken seyyar arabadan dükkâna geçmeyi denedi. İlk dükkânını Gültepe’de açtı. “Yıl 2002’ydi. Dükkanı ilk açtığımda ona aptal gözüyle bakanlar oldu. Ama çok tuttu. İlk yılbaşı gecesi 750 kilo çiğ köfte sattı. Doğrusu sektörünün bu kadar büyüyeceğini o bile tahmin etmiyordu.

 

 

urfadasin

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Yusuf Yetim toprağa verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık