urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Siyaset Aday olduğu partiyi yerden yere vurdu!

Aday olduğu partiyi yerden yere vurdu!

Seçimden seçime ortaya çıkaneski belediye başkanı Ahmet Bahçıvan, yerel seçimlerin yaklaşmasıyla yeniden sahneye çıktı. Ve bu kez sahneye öyle bir çıktı ki, daha önce defalarca aday olduğu AK Parti’nin belediyelerini yerden yere vurdu ve yapılan harcamalarla ilgili sert konuştu.

Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2018 Pazartesi 13:03
Aday olduğu partiyi yerden yere vurdu!

Türkiye Haziran ayında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından bu kez yavaş yavaş yerel seçimlere hazırlanmaya başladı. 2019’da yapılacak olan seçimler öncesinde kulisler hareketlenirken, partilerde de çalışmalar hız kazanmaya başladı.

Yerel seçim kokusunun yayılmasıyla birlikte eski siyasetçiler de tekrar sahneye çıkmaya başladı. Birçok ilde daha önce çeşitli siyasi partilerde görev alanlar seçim için piyasa yapmaya başlarken, Şanlıurfa’da da Ahmet Bahçıvan en erken ortaya çıkan aday oldu.

Uzun süredir Şanlıurfa’da bulunmayan ve İstanbul’da yaşayarak yatırımlarını oraya yapan Bahçıvan, yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Şanlıurfa’yı hatırlamaya başladı. Twitter’dan sürekli açıklamalar yapan Bahçıvan, son açıklamasında ise daha önce defalarca aday olduğu AK Parti’yi ağır şekilde eleştirerek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığının gelen bütçelerle proje yapmadığını, sadece lale ektiğini dile getirdi.

990 TRİLYON BÜTÇEYLE 990 BİNA YAPILABİLİR’ 
Şanlıurfa’nın sahipsiz bırakıldığını aktaran, proje yapılmadığını iddia eden Bahçıvan, “Muhterem hemşerilerim Urfa bizim. Bu güzel şehir sahipsiz bırakıldı. Proje yok, yok. Taziye evi yapmayı proje sandılar. Belediyeler kiracı, büyükşehir belediye binası yapmadılar.Çoğu birimler ayrı ayrı yerde kirada, Urfa’ya yakışmıyor. 990 trilyon bütçeyle 990 bina yapılabilir” dedi.

‘PARA NEREYE HARCANDI?’ 
Gelen paralarla sadece lale ekildiğini, kaldırım boyandığını ifade eden Bahçıvan, “Tabir caiz ise proje yok.Bu para nereye harcandı?Peki,biz 10 yılda bu parayı bulamadık yokluk içinde proje yaptık. Peki, 14 yılda bu büyük paralarla hangi projeyi yaptınız, bir tane proje gösterin lütfen. Sadece lale ektiniz, kaldırım boyadınız, bunlarmı sizin projeleriniz” ifadelerini kullandı.

ABİDE’Yİ DE ELEŞTİRDİ 
Yine Abide Kavşağına yapılan projeyi de eleştiren Bahçıvan, “Abide’de yonca yaprağı uygulanacaktı.Orayıda bozdunuz yazık doğrusu. Bu paralar fakir fukaranın hizmet parası. Bu paranın boşa giden hortumlarını keseceğim. Vebali var. Bu parayla güzel hizmetler yapacağım inşallah” diyerek sözlerine son verdi.

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Fakıbaba'dan Berat Kandili Mesajı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık